Záchranka obnoví vozový park i letos

V tomto roce záchranka obdržela 5+1 nových výjezdových vozů v rámci pravidelné obnovy vozového parku. Jedná se o 5 sanitních vozů rychlé zdravotnické pomoci (RZP) pro záchranáře a 1 vůz „rendez vous“ (RV) pro lékaře. Vozy dostanou výjezdové základny Karlovy Vary, Cheb, Mariánské Lázně, Horní Slavkov, Kraslice a Nejdek. Hodnota 5 vozů RZP je necelých 18 milionů, hodnota vozu RV pak něco málo přes 1,5 milionu Kč.

 

Nové vozy spolufinancovala Evropská unie z programu REACT-EU a Fond zábrany škod České kanceláře pojistitelů.

 

Informace o vozidlech:

1x RV

·         Vozidlo je v provozu od ledna 2022

·         Typ vozu: Škoda Kodiaq 2.0 TDI s automatickou převodovkou a pohonem všech kol. Již tradičně je úložný prostor řešen tak, aby v zadní části vozidla byly připevněny zdravotnické přístroje a ostatní potřebné prostředky pro zásah na místě události. Vozidla jsou vybavena paketem pro zvýšenou ochranu podvozku, přídavným nezávislým topením, parkovací kamerou a ledničkou pro skladování léčivých přípravků. Vozidla jsou také vybavena spojovací technikou, navigačním a sledovacím systémem a dále výstražným světelným a zvukovým zařízením.

·         Hodnota vozu: 1,52 milionu Kč

·         Zdroj financování: Fond zábrany škod

·         Obnova na výjezdové základně Karlovy Vary, stávající Kodiaq je převeden jako záložní vozidlo RV.

 

5x RZP

·         Vozidla RZP bude ZZS KVK od 6. 6. 2022 postupně přihlašovat, vybavovat a přestrojovat. 0strý provoz je naplánován od 1. 7. 2022

·         Typ vozu: VW Transporter T6.1 2.0 TDI, s automatickou převodovkou. Nechybí samozřejmě ani komunikační, navigační a sledovací systémy. Světelná a výstražná zařízení jsou červeno modré barvy.  Zástavba obsahuje vše potřebné k péči o pacienta od přístrojů, přes kyslíkové lahve až po materiál a léčiva umístěná v uzavíratelných skříňkách, lednicích i batozích. Vozidla jsou vybavena novými tablety umožňujícími pracovat s elektronickými podpisy záchranářů, které zřídí ZZS KVK všem záchranářům do konce roku 2022.  Další skvělou zprávou je, že i tyto sanitky jsou vybaveny elektrohydraulickými nosítky.

·         Hodnota 1 jednoho vozu je 3,58 milionu Kč, celkem bez mála 18 milionů Kč

·         Zdroj financování: IROP, specifický cíl 6.1 REACT-EU

·         Obnova na základnách: Cheb, Mariánské Lázně, Horní Slavkov, Kraslice, Nejdek

 

„ZZS KVK by ráda poděkovala svému zřizovateli, Karlovarskému kraji, za podporu a součinnost při rozvoji naší organizace. Nezbývá, než si přát, aby spolupráce našich organizací pokračovala i nadále v tomto duchu,“ dodal MUDr. Jiří Smetana, ředitel Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje.

 

Zdroj: ZZS KVK

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.