Zámek Kynžvart oživí Zámecké slavnosti

O víkendu ve dnech 11. a 12. června si zámek Kynžvart pro svoje návštěvníky připravil opravdu lákavý program, jehož součástí budou Zámecké slavnosti a Víkend otevřených zahrad.

V sobotu zámek ožije Zámeckými slavnostmi s jarmarkem, který bude nabízet řemeslné výrobky a bude ho provázet reprodukovaná hudba. Pro děti je v zámeckém parku připravený Pohádkový les a pro mladé badatele vzdělávací program Hmyz kolem nás. Pro milovníky hudby pak mladý umělec Jiří Morkes přednese kytarový recitál. V zámecké kapli se bude sloužit poutní mše ke sv. Antonínovi, jejíž atmosféru podkreslí chrámový sbor z Plzně. Během celého dne bude možné prohlédnout si krásné Zámecké interiéry Metternichů a Muzeum a kabinet kuriozit. Zlatým hřebem programu bude dvouhodinové večerní divadelní představení Západočeského divadla v Chebu Kdyby tisíc klarinetů.

Souběžně se slavnostmi se v sobotu i v neděli 11. a 12. června v zámeckém parku bude konat Víkend otevřených zahrad, jehož program obohatí komentované prohlídky nádherného anglického parku s názvem Pod korunami stromů. K tomu bude mimořádně umožněn vstup i do oranžerie v zámeckém zahradnictví. Svátek, který umožňuje vstup do běžně nepřístupných zahrad pro veřejnost, vznikl v roce 1998 ve Velké Británii a koná se vždy v červnu. Projekt se díky své oblibě a ohlasu stal tradičním po celé Evropě.

Celý program zakončí Piknik na ostrůvku na mlýnském rybníce, který začne ve 14 hodin.

 

Zdroj: Zámek Kynžvart

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.