Šokující populismus a lži hejtmana Kulhánka v médiích

Blíží se volby a bývalý novinářský funkcionář a politik Petr Kulhánek (hnutí KOA) rozjíždí politickou kampaň s tradičními praktikami, hraničícími s mediálním hyenismem toho nejhrubšího zrna. Záchranáři zuří pro špatně fungující veterinární pohotovostí. Okatá ohýbání informací využitých v médiích pro politické účely zřejmě na objednávku, dosahují nebývalých rozměrů.

Náhod, kde politik Kulhánek mediálně exceluje, s blížícím se termínem voleb stále přibývá. Zajímavý je i fakt, že místní média dlouhých osm let umírající zvířata v bolestech nezajímala. Inu asi mají někteří chovatelé koní úzké vztahy s novináři, nebo možná přímo s panem hejtmanem. 

Na předních stránkách médií se před několika dny objevila série článků o tom, jak místní chovatelce umřel kůň. Asi to nebyla náhoda, že se v tom samém článku se pohotově hlásí k řešení hejtman Kulhánek, který dříve jako primátor města osm let nečinně přihlížel tomu, jak se zkracuje v Karlových Varech pohotovost veterinární péče, z níž se stávají soukromé ordinace a pohotovostní služba už prakticky vůbec nefunguje. Lidé mají s nefunkční pohotovostí a umírajícími miláčky v bolestech na Karlovarsku už mnoho negativních zkušeností.

Kulhánkovo PR článků o tom, jak vše zachrání se tradičně před volbami z pera kamarádů novinářů určitě vyrojí ještě mnoho, ale realita je taková, že z jeho mediálních slibů nebylo splněno prakticky nic. Vrší s jen další nesplněné sliby medializovaného populisty budou ostudou pro všechny, kteří jim bláhově uvěřili.

„Celou anabázi dobře znám. Mnohokrát jsme s politikem Kulhánkem jednali, prosili a přemlouvali ho, aby se zasadil o zachování veterinární pohotovosti v Karlových Varech, ale dnes vím, že z falešných slibů nezbylo vůbec nic. Je to člověk bez svědomí. Existuje dokonce zápis z komise města v roce 2018, kde byl Kulhánek o zoufalé situaci podrobně informován a další zápis z krajské komise, bohužel vždy s nulovým řešením,“ říká členka karlovarské záchranné stanice pro zvířata, z.s., Renata Donátová (redakce má zápisy k dispozici).

Je celá řada lidí, kteří mají se současným hejtmanem zkušenosti, ale jen málo z nich je ochotno říct nahlas, co se všude šušká.

„Ano, o Kulhánkovi mnozí říkají, že je bezcharakterní lhář. Jsou to podnikatelé, politici, ale i běžní občané, kteří mají už mediální špíny šířící se z PR dílny Kulhánka plné zuby. Je to jen další zvrácený populismus neberoucí konce, který si Kulhánek dobře osvojil. Mediální hra s voliči šla Kulhánkovi vždy dokonale. Tři roky jsem s ním pracoval v Karlových Varech. Po prokouknutí praktik směřujících k politickému hyenismu, které Kulhánek používá, jsem nakonec zhnuseně odešel. Chlubil se často prací svých kolegů. Neuvěřitelné mediální polopravdy a často i sprosté lži jsem si užil na vlastní kůži, ale teprve při osobním kontaktu s Kulhánkem a médii mi došlo, že si mnozí tykají a vzájemně si hrají do karet,“ uvádí bývalý náměstek Karlových Varů Michal Riško.

Na venek snaživý politik Kulhánek vyskakující ze všech sociálních sítí vypadá tak, že by se pro občany rozdal. Ale i prezident Zeman o Kulhánkovi, při oficiální návštěvě Karlovarského kraje dříve veřejně prohlásil, že je líný a nic nedělá, když po řadě let opět viděl, že nepohnul ani o kousek s rekonstrukcí Císařských lázní. O Kulhánkovo využívání politiky k osobním účelům jsou i důkazy. Například do dnes občanům nevysvětlil služební cesty do Izraele z peněz občanů a svou manželku s kufry, když se vracel z letiště domů. Existuje video prokazující Kulhánkovo lhaní přímo z jednání zastupitelstva města, ale na veřejnost proniknul jen jeho stesk na fízlování. Za své veřejné lhaní se občanům nikdy ani neomluvil.

„Za doby mé politické práce jsme do majetku města získali AC Start v Tuhnicích a tribuny Slávie v Drahovicích pro naše sportovní kluby, přistavěli jsme domov pro seniory ve Staré Roli a mnoho dalšího. To je vidět a nebyl kolem toho takový mediální humbuk. Možná proto, že se to povedlo. Dnes vím, že četné mediální dehonestace Kulhánkova konkurentů nebyly nejspíš způsobeny objektivní prací novinářů, ale jednalo řízenou negativní kampaň z řad profesionálů. Na rozdíl od Kulhánka jsem za práci pro občany jako politik nikdy nechodil vypovídat na policii k podaným trestním oznámením, o kterých spřízněná média vytrvale mlčí, doplňuje bývalý náměstek Karlových Varů Michal Riško.

Mediální zvůli lze možná vysvětlit tím, jak se Kulhánek prezentuje na wikipedia.com, a jaký je zásadní rozdíl mezi běžným politikem a Kulhánkem a proč má Kulhánek v přístupu k médiím vždy navrch?  

„V roce 2000 se Kulhánek po krátké pracovní zkušenosti vrátil zpět do vydavatelství Promenáda, kde od té doby zastává funkci ředitele. V letech 2005 až 2010 působil jako generální tajemník Světové federace novinářů a publicistů v cestovním ruchu FIJET, v Česku transformované do organizace Czech Travel Press. (zdroj: Petr Kulhánek (politik) – Wikipedie (wikipedia.org) )

Mnozí už možná tuší, jak velký střet zájmu mohou znamenat právě úzké vazby na média a politiku. V případě aktivit politika Kulhánka, který je s některými „Hledači pravdy“ jedna ruka. S dalšími „objektivními novináři“ sdílí mnohonásobně více než jiní politici. Je zcela evidentní, že je zde něco nestandartního. Čtenář po zhltnutí mediálního hnoje od profíků, musí podstoupit dobrou psychohygienu, protože hranice mezi pravdou, fabulací a čistou lží spočívá často jen v několika kouzelných slovíčcích. 

Na Kulhánkovo plané a nikdy nezrealizované populistické sliby dodnes vzpomínají i lidé ze záchranné stanice Dalovice a mnozí další, kteří zoufalou situaci s ním osobně řešili v době jeho primátorování. Bohužel jednání vždy přineslo nulový výsledek, stejně jako u celé řady dalších nesplněných populistických předvolebních slibů, bohatě přiživovaných místními kamarády z řad některých novinářů. 

„Dnes už si plně uvědomuji, že v médiích jsou taky jen lidé. Ne všichni musí být vždy nestranní a objektivní. Při hledání pravdy se mohou často hledači setkat s lidmi a penězi, které mohou výrazně pomoci na mnohé zapomenout, a naopak (hledače) namířit tam, kde vůbec nic není,“ dodává členka karlovarské záchranné stanice pro zvířata, z.s., Renata Donátová.


 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.