V karlovarské MHD končí doprava pro uprchlíky zdarma

Od pondělí 6. června přestávají v karlovarské městské hromadné dopravě platit podmínky pro jízdné zdarma pro ukrajinské uprchlíky.  Mohou využít standardních podmínek, kdy je bezplatná přeprava pro žáky, studenty a seniory, pro ostatní skupiny například výhodné časové kupony.

„Když začala válka na Ukrajině, zažili jsme velký příval uprchlíků, kteří měli problém se v nové zemi zorientovat. Nějakou dobu trvalo, než se ustavila asistenční centra a než se všichni zaregistrovali. Tehdy jsme okamžitě nabídli občanům Ukrajiny bezplatnou přepravu. Ale situace se mění, většina z nich se už postupně zapojuje do společnosti,“ vysvětluje náměstek primátorky Tomáš Trtek, proč se vrací standardní podmínky. „K uprchlíkům se musí přistupovat stejně jako k občanům přijímající země, to se snažíme naplnit,“ dodává.

Jiří Vaněček, předseda představenstva Dopravního podniku Karlovy Vary shrnuje: „I pro občany Ukrajiny platí naše výhodné nabídky, stejně jako pro naše cestující, včetně dopravy zdarma pro vybrané skupiny. Pro ty je potřeba využít Karlovarskou kartu nebo mobilní aplikaci Vary Virtual. Je to velice jednoduché, návod lze najít na stránkách dpkv.cz, případně na varyvirtual.cz. V neposlední řadě jsou samozřejmě k dispozici i naše kolegyně v předprodejní kanceláři, které rády pomohou s veškerými formalitami. Součástí služeb předprodeje je i možnost se zde nechat zdarma vyfotit na Karlovarskou kartu.“

Ředitel Dopravního podniku Lukáš Siřínek upřesňuje: „Zjednodušeně platí, že děti a mládež do 18 let jezdí standardně zdarma, podmínkou je mít nahraný roční kupon na Karlovarské kartě nebo v mobilní aplikaci Vary Virtual. Roční jízdné zdarma mohou využít také studenti od 19 do 26 let a samozřejmě senioři nad 65 let. Pokud využijí Karlovarskou kartu, dokládají svůj nárok při jejím pořízení v předprodejní kanceláři v Zeyerově ulici. Vydání karty podléhá poplatku 170 korun. Pokud využijí aplikaci Vary Virtual, tak ta je zdarma, ale musí mít doklad o nároku u sebe během přepravy. U studentů může být dokladem studentská karta ISIC, žákovský průkaz vydaný přepravní kanceláří DPKV nebo potvrzení o studiu, v případě zahraniční školy jeho úřední překlad do češtiny. U seniorů je prokázání věku vázáno na jejich doklad totožnosti.“

Info linka k pomoci se zřízením mobilní aplikace Vary Virtual je na tel. 722 988 144, v době pondělí–pátek v době od 8:00 – 16:00 hod.

Stejné doklady také umožňují těmto skupinám využívat zlevněné, tzv. „poloviční“ jednotlivé jízdné. Ostatní cestující mohou využít Karlovarskou kartu nebo Vary Virtual pro nahrání zvýhodněných kuponů platných 7, 15, 30, 90, 190 nebo 365 dní. Tarif a další informace jsou k dispozici na www.dpkv.cz.

 

Zdroj: MM KV

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.