Bezpečnostní portál má novou webovou adresu

V březnu 2019 spustil Karlovarský kraj ve spolupráci s HZS Karlovarského kraje online Bezpečnostní portál Karlovarského kraje. Ten se jmenuje BezPort a přináší aktuální informace o krizových situacích a dalších mimořádných událostech.
Od 1. června ho čtenáři naleznou na nové webové adrese.

Účelem portálu je informovat odbornou i laickou veřejnost o preventivně výchovné činnosti, krizovém a havarijním plánování a také podporovat činnost složek integrovaného záchranného systému při řešení mimořádných událostí a krizových situací.

BezPort sdílí zprávy o dění v oblasti bezpečnosti na území Karlovarského kraje, informace preventivního charakteru o přípravě na různé typy mimořádných událostí, ale také aktuální výstrahy zejména při hrozících vichřicích, povodních nebo sněhových kalamitách včetně rad a doporučení, jak se v takových situacích správně zachovat. Byly zde též přehledně zveřejňovány aktuální a ověřené informace o opatřeních přijímaných v období pandemie koronaviru, o způsobech pomoci moravským obcím postiženým tornádem nebo o organizaci pomoci uprchlíkům z Ukrajiny.

S ohledem na neustálou snahu Karlovarského kraje a HZS Karlovarského kraje o zlepšování a zkvalitňování služeb v oblasti bezpečnosti a krizového řízení funguje nyní BezPort na nové webové adrese: https://www.bezport.cz/

Pořízení původní verze a také převod na nový systém je financován Karlovarským krajem. O obsah portálu se starají redaktoři z řad příslušníků HZS Karlovarského kraje a úředníků Odboru bezpečnosti a krizového řízení Krajského úřadu Karlovarského kraje.

Po obsahové stránce bude BezPort i nadále poskytovat stejný rozsah informací jako doposud, nově však budou moci i nepřihlášení uživatelé portálu využívat služeb mapového klienta na platformě webového geografického informačního systému Terinos k zobrazení datových vrstev z oblasti krizového řízení a ochrany obyvatelstva v mapovém prostředí.

 

Zdroj: HZS Karlovarského kraje

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.