Pohřešovaného muže vypátral služební pes

Na Integrovaném operačním středisku Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje se v úterý 31. května krátce před půl druhou hodinou odpolední rozezvučel telefon. Jednasedmdesátiletá cizinka prosila policisty o pomoc při pátraní o jejího dvaaosmdesátiletého manžela. Ten se v ranních hodinách odebral na procházku, ze které se nevrátil a ani o sobě nedal vědět, protože u sebe neměl mobilní telefon.

„Policisté z několika obvodních oddělení začali okamžitě po cizinci pátrat, a to zejména v místech, která muž navštěvuje. Kromě toho bylo policisty provedeno šetření v restauračních zařízeních, nemocničních zařízeních, parcích a na řadě dalších míst v okolí Lubů,“ informoval o průběhu pátrání policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Policisté zjistili, že se pohřešovaný muž pohyboval poblíž rodinného domu v Horních Lubech. Do akce se zapojil policejní psovod se služebním psem Dagem, kteří přibližně v půl čtvrté odpoledne našli muže ve vysoké trávě, jak sedí na okraji příkopu. „Nalezený cizinec s policisty komunikoval, cítil se
v dobrém zdravotním stavu a nepožadoval ošetření. Poté byl policisty převezen do svého bydliště
v Lubech, kde se shledal se svou manželkou. Dvojice cizinců policistům poděkovala a zároveň slíbila, že na každou procházku budou s sebou nosit mobilní telefon,“ dodal Jakub Kopřiva.

Na pátrací akci, která naštěstí dobře skončila, se podílelo zhruba dvacet policistů.

 

Zdroje: Policie ČR

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.