Na muže spadl v lese strom

V pátek 25. května spadl na muže v lese mezi Sokolovem a Rovnou v dopoledních hodinách strom. Vzhledem k těžko přístupnému terénu bylo nutné, aby letečtí záchranáři na místo nehody slanili a zraněného muže vyprostili v podvěsu pod vrtulníkem. Ten ho následně dopravil do nemocnice.

Kolega zraněného muže zavolal pomoc a zároveň i záchranářům ukázal cestu k místu, kde se nehoda stala. K hlášenému pádu stromu dorazili hasiči ze tří jednotek. Padající strom zasáhl muže do hlavy, ale naštěstí ho hasiči nemuseli z pod stromu yyprošťovat. Problémem však bylo samotně místo, které pro záchranářskou techniku nebylo dostupné. Zalesněný a strmý terén nedovolil vrtulníku v místě nehody, ani v jejím okolí přistát. Bylo tedy nutné, aby hasiči a posádka záchranné služby dorazila
ke zraněnému pěšky a našla volné místo, nad které by mohl naletět vrtulník. Poté letečtí záchranáři i s lékařkou slanili přímo z vrtulníku a zraněného stabilizovali. Muž byl v podvěsu vyzvednut a transportován do nemocničního zařízení. Celá záchranná akce trvala necelou hodinu a půl.

 

Zdroj: HZS KK

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.