Literární soutěž zvyšuje povědomí o pěstounské péči

Karlovarský kraj ocenil účastníky literární soutěže na téma „Náhradní láska“
v rámci své dlouhodobé snahy o zvýšení počtu pěstounů v regionu, kteří by dokázali vytvořit domov a rodinné zázemí pro děti, jež nemohou z různých důvodů vyrůstat ve vlastní rodině. Hlavním pilířem této snahy je krajská kampaň
„Staňte se pěstounem“, jejíž součástí se stala literární soutěž pro studenty krajských středních škol.

Sešlo se celkem 17 studentských literárních prací na téma „Náhradní láska“. Vítěznou práci do soutěže zaslal Jakub Jungwirth z 2. ročníku Obchodní akademie a Vyšší odborné školy cestovního ruchu Karlovy Vary.

Soutěžní práce vznikaly během tohoto školního roku. „Téma jsme zvolili tak, aby účastníky soutěže inspirovalo k zamyšlení se nad tím, jaký je rozdíl mezi životem v biologické a pěstounské rodině. Chtěli jsme zároveň zvýšit povědomí dětí o náhradní rodinné péči a zjistit, jak tuto problematiku vnímají,“ vysvětlil krajský radní Robert Pisár.

Literární výtvory posuzovali pracovníci odboru sociálních věcí a tiskového oddělení krajského úřadu. Nehodnotila se ani tak stylistika a gramatická správnost, ale spíše emoce, kterou autoři do své práce vložili, a poselství určené stávajícím i budoucím pěstounům. „Vítěz získal fotoaparát INSTAX Mini 11, který se mu určitě bude hodit nejen během letních prázdnin. Symbolické odměny ale dostali i všichni ostatní soutěžící. Musím před nimi smeknout a vyzdvihnout úroveň jejich literárních prací i originální pojetí tématu,“ dodal Robert Pisár.

Veškeré práce budou v příštích dnech zveřejněny na krajském informačním portálu.

 

Zdroj: KÚ KK

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.