Lanovka na Imperial slaví 115. výročí

V sobotu 28. května se koná velkolepá oslava 115. výročí uvedení do provozu lanové dráhy Imperial v Karlových Varech. Vedení Dopravního podniku Karlovy Vary k výročí připravilo bohatý program, který bude trvat od 10 do 15 hodin. Každou hodinu se návštěvníci budou moci podívat do strojovny lanovky, kde na ně čeká komentovaná prohlídka. Lanovka bude po celý den jezdit zdarma a každý cestující si odnese památeční jízdenku.

„Nejen příznivci lanovek se mohou podívat i do zákulisí této unikátní technické památky. Bude tam také připraven program pro nejmenší a myslím si, že to určitě bude stát za to,“ zve na facebookové skupině dopravních podniků známý herec Václav Kopta, který je velkým fanouškem této dráhy.

Lanová dráha spojuje Divadelní náměstí v lázeňském centru Karlových Varů s hotelem Imperiál a je nejstrmější a druhou nejstarší tunelovou lanovkou v Evropě. Lanovka, jejíž provoz byl zahájen
18. května roku 1907, je součástí městské hromadné dopravy. Jako platný cestovní doklad v ní platí buď časový kupon na Karlovarské kartě nebo v aplikaci Vary virtuál nebo jednorázová jízdenka na MHD.

Jízda mezi oběma stanicemi Lanové dráhy Imperiál, jejíž délka je 127 metrů, trvá přibližně jednu minutu, během níž překoná převýšení 57 metrů. Je jednokolejná s výhybnou uprostřed a jezdí na elektrický pohon. Za jednu hodinu je schopná přepravit i osm set lidí.

 

 

Zdroj: Dopravní podnik Karlovy Vary, a.s.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.