V pátek řádily silné bouřky

Na západ Čech dorazily v pátek večer silné bouřky. Poté, co se přehnaly, vyjížděli hasiči k desítkám událostí. Většinou šlo o odklízení spadlých stromů.
Ve Františkových Lázních strom spadl na osobní auto a zranil jednoho člověka, řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Martin Kasal. Větrem zlomené stromy a větve zkomplikovaly i dopravu na železnici.

V Karlovarském kraji vyjížděli hasiči v důsledku bouřky v prvních hodinách k asi 50 událostem. Nejčastěji šlo o stromy spadlé na vozovku. Naprostá většina událostí se podle Kasala obešla bez zranění. Po osmé hodině večer ale hasiči vyjížděli do Františkových Lázní, kde strom spadlý na osobní auto zranil jednu osobu. Hasiči byli také povoláni k uvolněným střešním krytinám.

České dráhy v souvislosti s večerními bouřkami evidují také omezení provozu, například u Lipové u Chebu spadl strom na trakční vedení a směr na Františkovy Lázně, a vlaky tedy až do odstranění nejezdily.

K újmě došel i Milíkovský statek, jenž byl po rekonstrukci slavnostně otevřen v rámci Dnů evropského dědictví v září loňského roku. Statek poškodil pád stromu, který spadl na objekt kolny. Na jeho odstranění pracovali dobrovolní hasiči z Milíkova pod vedením M. Bežáka a hasiči z Chebu. Statek je dočasně uzavřen.

 

Zdroj: ČTK/foto HZS Karlovarského kraje

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.