Radní Karlovarského kraje ukázali obrovskou lidskou lhostejnost a neochotu pomoci

(Karlovy Vary, 18. 5. 2022) – Smutný životní příběh prožívá již několik let profesorka sokolovského gymnázia Dana Wittnerová. Ta dostala před několika lety výpověď, se kterou nesouhlasila a začala se soudit. A její názor na nepravost výpovědi potvrdil i soud. Jenže ředitel sokolovského gymnázia Jiří Widž chybu nepřiznal.

Místo toho na výpovědi trval, a tak přišel další soud. A další rozsudek ve prospěch nepravomocně propuštěné učitelky angličtiny. Následoval další soud a další vítězství. Úspěšných soudních sporů má na svém kontě Dana Wittnerová několik a ředitele Jiřího Widže to nechává absolutně v klidu. A v klidu to nechává i vedení Karlovarského kraje, který je zřizovatelem školy a má možnost ředitele školy odvolat. Jenže situaci nechce nikdo z vedení kraje, a to především radní pro školství Jindřich Čermák (Piráti), řešit. Všichni z vládnoucí koalice dávají od problému ruce pryč.


„Je to šílená situace. Soudní spory hradí škola ze svých peněz a potažmo z peněz kraje jako zřizovatele,“ vysvětluje místopředsedkyně poslanecké sněmovny a krajská zastupitelka Jana Mračková Vildumetzová (ANO).

Ta se společně se svými kolegy z hnutí ANO velmi hlasitě učitelky zastala, žádala urychlené vyřešení této problematické situace a navrhovala, aby učitelce kraj poskytl bezúročnou půjčku, která bude splacena po skončení tohoto pracovně právního vztahu.

„Očekávala jsem jednoznačnou shodu a ochotu pomoci této těžce zkoušené ženě. Vycházela jsem z toho, že jí de facto působí škodu kraj, který nejedná a nedokáže přimět ředitele k tomu, aby Danu Wittnerovou opětovně zaměstnal, nebo se s ní mimosoudně dohodl na odškodnění. Jenže jsem se velmi spletla,“ doplňuje poslankyně parlamentu, starostka Sokolova a krajská opoziční zastupitelka Renata Oulehlová (ANO).

Po návrhu na poskytnutí bezúročné půjčky začal hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek (STAN), úředníci i další koaliční politici vymýšlet nejrůznější překážky, proč nešťastné ženě nelze pomoci. Nejdřív bylo řečeno, že Dana Wittnerová nepodala žádost o půjčku. Ta ji ihned přímo na zasedání pondělního zastupitelstva sepsala a podala. Následně se objevil problém s tím, že nelze poskytnout půjčku fyzické osobě.
 
„I toto jsme vyřešili a čekali, že se v sále konečně zvedne les rukou a všichni finanční pomoc neprávem propuštěné učitelce schválíme. To se ale bohužel nestalo a nastal další problém. Tím byla smlouva, kterou musí schválit zastupitelé. Jenže smlouvu nebyl nikdo schopen, a hlavně ochoten připravit. Když jsme žádali, aby byla smlouva vyhotovena během jednání zastupitelů, kteří by ji v závěru svého zasedání schválili a půjčku Daně Wittnerovou poskytli, přišel nesouhlas členů vládnoucí koalice. Ta nakonec veškerou snahu pomoci poškozené ženě shodila ze stolu. Je to obrovská ostuda, lidská lhostejnost a nepochopitelná arogance moci,“ dodává Jana Mračková Vildumetzová s tím, že opoziční klub ANO tedy svolal mimořádné zasedání zastupitelstva, kde chce možnost finanční pomoci Daně Wittnerové dořešit.


poznámka: redakce Karlovarky

Neschopnost a nekompetentnost krajské koalice se ukazuje v plné kráse.

Občané se musí dozvědět, že k tomu, aby koaliční projekt mohl vůbec vzniknout, tak současný hejtman Kulhánek musel navýšit počet placených funkcí, a tak prodražit celý politický management, který se dnes ukazuje více jako mediální populistická skupina, než kompaktní celek odborníků s manažerskými dovednostmi.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.