Císařské lázně se opět zaskví

Císařské lázně, nacházející se v centru Karlových Varů, v současnosti prochází celkovou revitalizací, která postupuje podle stanoveného časového harmonogramu.  Komplex bude sloužit nejen jako zázemí pro Karlovarský symfonický orchestr, ale bude v něm i koncertní multifunkční sál, infocentrum, muzejní expozice, kavárna, čítárna a badatelna. Momentálně se opravuje střecha atria a vnitřní prostory.

V rámci prací na střeše atria byla provedena demontáž stávající krytiny, sanace ocelové konstrukce, jež bude na místě zachována na žádost památkářů, dále vybetonování zpevňujícího věnce a montáž nové ocelové konstrukce. Původní konstrukce tak zůstane nezatížena. Na střeše budou umístěny trapézové plechy v tmavé barvě, po bocích pak bude umístěno pásové okno, jež zajistí přívod světla do prostoru. Uvnitř objektu probíhají práce na úpravě omítek včetně iluzivních tapet a fládrů.

Následovat budou ještě další práce například v podobě linkování kleneb stropů, fixace nástěnné výmalby, tónování parket, oprav vnější fasády a fasády atria. Dokončeny budou také restaurátorské práce v Zanderově sále.

Práce na Císařských lázních  by měly být dokončeny v dubnu roku 2023.

 

Zdroj: KÚ KK

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.