Hasiči slavili Den požární bezpečnosti

Den požární bezpečnosti je vyhlašován tak, aby termín padl na pátek 13., jelikož se Česká asociace hasičských důstojníků snaží zlomit pověru o nešťastném pátku třináctého. Hasiči tradičně ukazují svou připravenost na mimořádné události, propagují požární ochranu a preventivně působí na veřejnost. Letos tento den vyšel na pátek 13. května a jeho tématem bylo období zvýšeného rizika vniku požáru v přírodním prostředí.

Požáry v přírodním prostředí pravidelně přichází s příchodem jara  a přibývá jich pak v létě a na podzim. Může je způsobit i malý ohýnek na opékání buřtů nebo pálení na zahrádkách, loukách či v lese. Během okamžiku se totiž může takový táboráček změnit v rozsáhlý a neřízený požár velkého rozsahu.

Hasiči v Karlovarském kraji letos v prvních pěti měsících již zlikvidovali více takových požárů než za celý loňský rok. Období zvýšeného rizika vzniku požárů ovlivňují především klimatické podmínky, které jsou faktorem, který nelze příliš regulovat. V lidských silách ovšem je zabránit primární příčině vzniku požáru. Tou je často totiž lidská činnost, ať už nedbalost či neopatrnost, ale i úmyslné zapálení. Je tedy na člověku, aby se snažil minimalizovat vznik požáru v přírodním prostředí, který by mohl způsobit svojí neopatrnou či úmyslnou činností, a aby tak nepřidělával hasičům práci.

 

Zdroj: HZS Karlovarského kraje

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.