Zlín hostí konferenci Fórum rodinné politiky

Ministerstvo práce a sociálních věcí připravuje pátý ročník otevřené konference Fórum rodinné politiky. Letošní akce proběhne ve dnech 23. – 24. června 2022 v prostorách Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

MPSV touto dvoudenní akcí pravidelně dává prostor všem klíčovým aktérům české rodinné politiky, aby se zapojili do diskuse na důležitá společenská a sociální témata. Aktuálně jsou z pohledu rodinné politiky největšími výzvami nepříznivý demografický vývoj, proměna podoby rodin, drtivé dopady pandemie,
energetická krize a v neposlední řadě vliv válečného konfliktu na Ukrajině na ekonomiku.

„Podpora rodin je klíčová pro udržitelnost a soudržnost naší společnosti. A právě rozvoj rodinné politiky na regionální úrovni nám pomáhá takovou podporu dobře zacílit. K tomu samozřejmě patří veřejná diskuse. Fórum rodinné politiky je také příležitostí propojit kolegy a kolegyně z regionů a umožnit jim, aby si předali cenné zkušenosti,” uvedl ministr Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Na pátý ročník konference zamíří zástupci politické reprezentace, státní správy, sociálních partnerů, vědeckých institucí, neziskových organizací, krajů, měst a obcí, zástupci firem a podnikatelských subjektů a dalších aktérů aktivních v podpoře rodin. Tématy diskusních panelů budou například duševní zdraví, mezigenerační solidarita, podpora slaďování ze strany zaměstnavatelů, podpora rodin na úrovni obcí nebo rodiny se specifickými potřebami.

Součástí programu bude také tradiční předávání cen Pečující roku, které na konkrétních lidských příbězích ukazuje, že neformální pečující si zaslouží pozornost a uznání celé společnosti. Do čtvrtého ročníku ceny může být nominován kdokoliv z široké veřejnosti, kdokoliv také může pečujícího nominovat.

 

Zdroj: MPSV ČR

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.