Jan Horník bude opět kandidovat za hnutí STAN

Celorepublikový výbor hnutí STAN rozhodnul o tom, že nominuje jako kandidáta do senátních voleb dlouholetého člena a senátora Jana Horníka i přes to, že krajskou nominaci uchvátil hejtman Petr Kulhánek (STAN, KOA, VPM Cheb, TOP09), který ji získal jako politický cizák z Karlovarské občanské alternativy.

Karlovarskou nominaci kukačky v cizím hnízdě celorepublikový výbor nakonec nepodpořil.

Předseda krajské organizace STAN Robert Pisár, tak nejspíš přišel o svého favorita, který je navíc z jiného politického subjektu.

“ Rozhodování bylo těžké, protože jde v obou případech o velmi kvalitní kandidáty,“ uvedl na dotaz k výsledku hlasování Pisár.

Kulhánek byl nedávno vyhodnocen v průzkumech jako jeden z nejhorších krajských politiků.

Faktem je, že Pisárovi koaliční většina včele s Kulhánkem odhlasovala nezvyklé výhody pro rezort sociálních služeb, kde sám dlouhodobě působí a také čerpá veřejné peníze. Velkorysé podmínky koalice odhlasovala na sílu většiny, nejen proti menšině opozičních zastupitelů, ale dokonce proti záporným stanoviskům právního a legislativního odboru Karlovarského kraje, který je přirozenou autoritou při dodržování zákonnosti přijatých rozhodnutí politiků.

Kritika opozičních zastupitelů upozorňuje na to, že radní Karlovarského kraje předložili materiál do zastupitelstva s vědomím, že s jeho zněním nesouhlasí hned několik odborů. V materiálu navíc úplně chybí jakákoliv ekonomická rozvaha v souvislosti se schválenými změnami, která by objasnila zastupitelům případné finanční dopady do rozpočtu Karlovarského kraje, nebo případné krácení státní dotace v neprospěch některých poskytovatelů sociálních služeb.


Další šťastnou náhodou, která místním novinářům uniká je skutečnost, že Pisár je zároveň ve statutárních orgánech hned několika neziskových organizací, které čerpají veřejné peníze v řádech miliónů korun.


Kruh se pomalu uzavírá. (hlídač státu po zadání IČ hovoří jasně)

O tom, že se nejednalo o politický obchod, by se dalo možná s úspěchem pochybovat.

Mnohé souvislosti jasně ukazují na významnou změnu, která umožňuje umořit velmi široce náklady do sociálních služeb a uvolňuje z veřejných peněz čerpat prostředky na mzdy v neregulované míře. Míchání veřejných a soukromých peněz tvoří navíc nepřehledné, až netransparentní prostředí, které může i výrazně stěžovat úředníkům kraje kontrolu, zdali byly veřejné peníze zkonzumovány účelným způsobem, efektivně a hospodárně.

Kulhánek dostal od republikového výboru hnutí STAN stopku, už se ale dal v médiích slyšet, že bude své volební klání o senát zkoušet za lokální populistické hnutí Karlovarská občanská alternativa (KOA), které je odpovědné za současný ekonomický stav Karlových Varů díky rozhazovačné politice, trvající celých osm let. Hnutí KOA proslulo mnoha nesplněnými sliby, zakázkami pro spolustraníky a dalšími skandály, který bylo za oms let nepočítaně.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.