Cesty po kraji mířily do Rotavy a Stříbrné

Hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek a radní pro rozvoj venkova Vít Hromádka zavítali tentokrát na Kraslicko, aby se setkali se starosty obcí regionu, konkrétně Rotavy a Stříbrné. Jednání v Rotavě se zúčastnil i ředitel Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje Petr Macháček, jelikož se týkalo i činnosti policie a téma bezpečnosti ve městě.

„Jako velkou přidanou hodnotu vnímám osobní setkání právě ředitele krajské policie se zástupci vedení města, kteří společně projednali současnou situaci v rámci fungování policie na území Rotavy, ale také možnosti, jak dosáhnout maximálního pocitu bezpečí občanů. Osobně jsem velmi mile překvapen, protože Rotava byla městem, které v minulosti trápila problematická skladba obyvatelstva. Současnému vedení se ale podařilo nejrůznějšími opatřeními změnit sociální klima a atmosféru ve městě, a to velmi aktivní komunikací s obyvateli, obnovením bytového fondu a také promyšlenou regulací jeho poskytování,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Projednána byla plánovaná oprava komunikace Rotava – Smolná – Kraslice, která bude rozdělena do dvou etap, v průběhu dvou let se tak řidiči dočkají nového povrchu. Dále byl starosta Michal Červenka informován o úspěšných žádostech o dotace na rozvoj cyklistické infrastruktury, která podpoří výstavbu pumptracku v prostorech bývalé centrální kotelny, také dotace na podporu jednotky hasičského záchranného sboru, jež umožní nákup čtyřkolky s přívěsem, dotace na podporu aktivit mládeže „Rotava – Ulice v pohybu“ z oblasti prevence kriminality a dotace na podporu v rámci Programu obnovy venkova na vybudování pěší stezky. Diskutovalo se také o postupu s vypracovanou projektovou přípravou cyklostezky z Rotavy a jejím napojením na páteřní cyklostezku z údolí Ohře na Krušnohorskou magistrálu, která nese v tomto úseku název Svatava a která  bude zanesena do nové Strategie cyklistiky v Karlovarském kraji 2022+.

Na přetřes se dostala i kvalifikovanost a aprobovanost pedagogů 2. stupně, jejichž vzdělávání není v kraji v tuto chvíli dostupné, zapojení autobusových linek do rámce dopravní obslužnosti od roku 2024 a situace s nedostatečnou kapacitou pediatrů ve městě.

V obci Stříbrná se zástupci kraje setkali se starostkou Janou Kortusovou, která se v současné době snaží řešit situaci s problematickým a nepravidelným doručováním poštovních zásilek. Hejtman přislíbil součinnost v podobě jednání s oblastním ředitelstvím České pošty. Kromě toho se ve Stříbrné potýkají s řidiči, kteří porušují povolenou rychlost při průjezdu obcí. Tento problém by měly vyřešit namátkové policejní kontroly. Starostka představila též plán rekonstrukce nevyužívané budovy „Jitřenka“, v jejichž prostorech by měl v budoucnu vzniknout nový obecní úřad, společenský sál a také místo pro komunitní setkávání a pořádání akcí.

 

Zdroj: KÚ KK

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.