V Luhově hořela chata

Požár, který v pondělí 2. května spálil chatu v osadě Luhov u Toužimi na popel, bylo vidět zdaleka. Na místo přijely hasit jednotky hasičů ze II. stupně požárního poplachu.

Operační středisko vyslalo na místo čtyři jednotky hasičů, aby požár zlikvidovaly. Lidé, kteří věc oznámili na tísňovou linku, sdělili, že se oheň šíří a v ohrožení jsou tak i další chaty na okolních pozemcích. Z tohoto důvodu bylo nutné vyhlásit druhý stupeň požárního poplachu a na místo vyslat další dvě jednotky hasičů, což zajistilo operační středisko.

První jednotka na místě potvrdila, že jedna chata v osadě je v plamenech. V době, kdy dorazili hasiči, požár už zachvátil celý objekt. Kromě toho, že se hasiči potýkali s likvidací požáru, museli se soustředit i na to, aby se nešířil dál do okolí. Jejich zásah byl v tomto případě úspěšný, neboť ke škodě na dalších chatách nedošlo.

Celý zásah trval zhruba hodinu a půl a podílely se na něm tyto jednotky: HZS Toužim, HZS Karlovy Vary, JSDH Toužim, JSDH Teplá, JSDH Útvina a JSDH Žlutice. Po uhašení požáru hasiči chatu důkladně prozkoumali, aby zjistili, že se uvnitř naštěstí nikdo nenacházel. Proč začalo hořet, se zatím neví, příčina se prošetřuje. Předběžný odhad škody je jeden milion korun

 

Zdroj: HZS Karlovarského kraje/foto

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.