Řídili pod vlivem

Dva řidiči čelí podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykových látek. Jeden sedl za volant s téměř jeden a půl promile, druhý neodolal amfetaminu. 

K oběma deliktům se vyjádřil policejní mluvčí Jan Bílek: „Ve druhé polovině dubna letošního roku řídil jednačtyřicetiletý muž v jedné menší obci na Karlovarsku osobní automobil značky Hyundai. Krátce před desátou hodinnou ranní byl zastaven a kontrolován policejní hlídkou z obvodního oddělení Pernink. Při kontrole policisté s mužem provedli orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu v dechu, která vyšla s pozitivním výsledkem 1,39 promile.“ Řidič byl poté podroben lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, čemuž se nebránil. Pochopitelně mu bylo zabráněno pokračovat v jízdě a policisté mu na místě sebrali řidičský průkaz.

Lépe se nevedlo ani dvaačtyřicetiletému řidiči osobního automobilu značky Volkswagen, kterého ve druhé polovině března krátce po dvaadvacáté hodině zastavila policejní hlídka z obvodního oddělení Nejdek. „Řidič byl vyzván, aby se podrobil orientačnímu testu na přítomnost návykových látek, který vyšel pozitivní na látku amfetamin/metamfetamin. I v tomto případě se řidič dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu,“ dodal policejní mluvčí.

Pokud se jim prokáže vina, mohou oba muži za mřížemi strávit až jeden rok natvrdo. Holdovat návykovým látkám a řídit se zkrátka nevyplácí.

 

Zdroj: Policie ČR

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.