Pokládka sítí omezuje v Karlových Varech provoz

Pokládka či opravy sítí výrazně komplikují pohyb chodců i provoz na karlovarských komunikacích. Investoři a správci sítí momentálně pracují na mnoha místech prakticky na celém území města. Jedná se zejména o pokládku optických sítí různých operátorů a poskytovatelů připojení k internetu, rekonstrukce horkovodů či pokládku napěťových kabelů.

„Registrujeme četné dotazy i stesky obyvatel města na fakt, že jsou v podstatě celé Karlovy Vary rozkopané. Jsme si vědomi komplikací, které tato skutečně masivní stavební činnost přináší, částečně promlouvá i do aktivit a záměrů města. Na druhou stranu ale respektujeme, že tato činnost umožní provozovatelům a správcům sítí poskytovat v budoucnu kvalitní služby. Prosíme tedy o stejný respekt také obyvatele a návštěvníky Karlových Varů,“ uvádí náměstek karlovarské primátorky Petr Bursík.

K lokalitám a rozsahu výkopových prací přihlíží i město při plánování úklidu, oprav komunikací a podobně. „V místech, kde je výkopová činnost rozsáhlejší, omezujeme například blokové čištění a další úklid komunikací. Na příští rok, až bude hotová pokládka optického kabelu, jsme například odsunuli opravu povrchu chodníku v Nové ulici v Doubí, kde nyní provádíme obnovu veřejného osvětlení a opravu povrchu komunikace,“ dodává Petr Bursík.

Aktuálně se realizuje nebo chystá pokládka kabelů optické sítě například v obchodně správním centru
(v ulicích Dr. Bechera, TGM, Jugoslávská, Zeyerova, Varšavská), v Rybářích (Sokolovská, L. Koubka, Šmeralova, Hybešova, Kosmonautů, Dělnická), v Drahovicích (Blahoslavova, Stará Kysibelská, Úvalská a další), dále se připravují výkopy na sídlišti Čankovská. Oprava havárie a rekonstrukce horkovodu probíhá na Divadelním a Palackého náměstí a v Bohaticích, pokládka napěťových kabelů je důvodem stavební činnosti mimo jiné ve Staré Roli, na Dolní Kamenné v Rybářích a Závodní ulici ve Dvorech. Vodovod se také pokládá v ulicích Bezručova, Máchova, 5. května a Hřbitovní. Kvůli stavebním pracím byl částečně omezen průchod a provoz.

 

Zdroj: MM KV

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.