Jan Smigmator vystoupí v rytmu swingu

Karlovy Vary se mohou těšit na koncertní show, kterou v pátek 20. května předvede v Grandhotelu Pupp swingový zpěvák Jan Smigmator v doprovodu svého vlastního big bandu v rámci turné k albu Murphyho zákon/Supraphon 2020.

Jan Smigmator ( *1986 ) je jazzový a swingový zpěvák, který díky svému hlasu, stylu, frázování a lásce
k jazzu a swingu dnes patří mezi přední interprety tohoto žánru v Evropě. Od roku 2011 působí též jako moderátor Českého rozhlasu Dvojka, kde má společně se zpěvačkou Dashou svůj autorský hudební pořad .

Na koncertě v Karlových Varech se publikum může těšit na třináct špičkových jazzmanů. Ti ve složení piano, kontrabas, kytara, bicí, Hammondky, čtyři saxofony, dvě trubky a dva trombony zahrají repertoár vycházející ze swingových tradic, hitů Franka Sinatry a odkazu legendárních big bandů. To vše přednesou s velmi současným pohledem na věc  a  na pódium s sebou přinesou mladistvou energii, dravost a nádech pop music, o čemž svědčí i komentář televizního režiséra Michaela Čecha, který říká, že swing v podání Jana Smigmatora rozhodně není stará hudba.

Koncertní show je postavené na písních z alba Murphyho zákon, jež jsou jeho hlavním pilířem a jež představují swing 21. století. Zcela jistě zaujmou i nové české texty písní, které zpěvákovi přímo na tělo napsali V. Kopta, E. Kočičková, nebo J. Nečas. Pod několika songy je jako autor podepsán i sám Smigmator. S hudebním skladatelem S. F. Smolou se podílel na písních Piano story, Dopisy z nebe a Můj čaroděj. Těmi navázal na společnou tvorbu z předchozích alb. Za zmínku stojí zmínit i producenta, aranžéra a uměleckého supervizora celého projektu, jímž je špičkový pop-jazzový klavírista Jan Steinsdörfer (Ewa Farna, Chinaski apod.).

 

Zdroj: www.smigmator.com

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.