Ze Zámecké věže zazní fanfáry

Zahájení lázeňské sezóny je velká událost. Ani letošní rok nebude výjimkou, a proto si Infocentrum města Karlovy Vary připravilo na Zámecké věži malý kulturní program, který 7. května připomene toto historicky významné místo. To čeká na přelomu června a července 2022 jeho znovu otevření.

Na věži budou přítomni hornisté, kteří v sobotu 7. května slavnostní fanfárou upozorní na přítomnost krále Karla IV., a to vždy ve 12, 13 a 14 hodin. Následně se mohou návštěvníci těšit na zábavné pouliční divadlo v podání Viktora Braunreitra, který předvede hru o vzniku a historii Zámecké věže.

 

 

Císař Karel IV. nechal kolem roku 1358 vystavět v historickém centru města na skále nad Tržištěm malý gotický hrádek, z něhož zbyla právě jen Zámecká věž. Hrad vyhořel v roce 1604 během velkého požáru města. Stala se z něho zřícenina, ale následně v roce 1608 proběhla rekonstrukce velké věže, ze které se stala městská hláska. Tu po dalším požáru v roce 1766 doplnil arkádový ochoz, z něhož se vítali významní hosté lázeňského města slavnostními fanfárami. Později se Zámecká věž stala místem, odkud se každoročně  zahajovala lázeňská sezóna.

V přízemí věže může veřejnost navštívit Infopoint, ve kterém se dozví o její plánované podobě a také o jejím účelu. Bude přichystána i vizualizace interaktivní expozice věnované organizaci UNESCO. Novinkou pak bude trasa UNESCO v aplikaci SmartGuide – oficiálním průvodci města, kterou připravilo Infocentrum města Karlovy Vary.

 

Zdroj: INFOCENTRUM MĚSTA Karlovy Vary o. p. s.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.