Jáchymov získal dotaci na zubaře

Město Jáchymov využilo možnost získat finance na modernizaci zubní ordinace z dotačního programu na podporu vzniku ordinací praktických lékařů pro dospělé, pro děti a dorost a zubařů v regionu, kterou v loňském roce vyhlásil Karlovarský kraj. Ten se totiž potýká s nedostatkem výše zmíněných odborníků. O dotaci mohly obce a města žádat od 1. února 2022.

 

Karlovarský kraj podobně jako všechny ostatní regiony ČR trápí nedostatek lékařů, a to zejména v oblasti primární péče. Věkový průměr lékařů poskytujících zdravotní péči v oborech všeobecné praktické lékařství a praktické lékařství pro děti a dorost dosahuje v regionu hranice 60 let. V menších a odlehlých oblastech hrozí, že v nadcházejících letech bude velmi obtížné tuto péči zajistit.

 

Ačkoli by dostupnost praktických lékařů a zubařů měly řešit především zdravotní pojišťovny, které k tomu mají kompetence, kraj v rámci vlastní aktivity vyčlenil celkovou částku 1 milion korun. „O dotaci na stavební úpravy a vybavení nové zubní ordinace si požádalo město Jáchymov, které dostane z krajského rozpočtu celkem 600 tisíc korun.  Jednou z podmínek pro získání dotace je to, že město má předběžně zajištěn minimální úvazek praktického či zubního lékaře 10 hodin týdně. Navíc v případě zubního lékaře musí být splněna podmínka, že uzavřel smlouvy minimálně se třemi zdravotními pojišťovnami.  Věřím, že nové modernizované zázemí ordinace bude pro lékaře zajímavou motivaci pro další působení ve městě a lidé z Jáchymova tak nebudou muset za zubním ošetřením dojíždět jinam,“ uvedl hejtman Petr Kulhánek s tím, že dotaci schválili krajští radní, odsouhlasit ji ještě musí i krajské zastupitelstvo. Zbylých 400 tisíc korun v tomto dotačním programu mohou města i obce vyčerpat v průběhu letošního roku. Kraj je připraven finanční prostředky navýšit, aby mohl uspokojit i další žadatele.

 

Zdroj: KÚ KV

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.