Na kraji změnili informování o výběrových řízeních

Karlovarský kraj pod vedením hejtmana Petra Kulhánka (STAN+KOA+VPM+TOP 09) o proti minulým létům změnil informovanost zastupitelů o možnosti se účastnit výběrových řízení. Vyplývá to z dotazů zastupitelů na jednáních zastupitelstva, kteří se opakovaně dožadují na to, že oproti minulosti se jim dostává stále méně informací. Kulhánek se vždy hlasitě zaštiťoval transparentností a lidé mu to v Karlových Varech věřili.

Z několika veřejných prohlášení zastupitelů je jasné, že v minulosti úředníci kraje rozesílali informace o výběrových řízeních všem zastupitelům, a oni se k účasti na nich přihlašovali sami. Ale nyní si úředníci „svévolně“ obvolávají politiky sami, podle neznámého klíče, který jindy výřečný politik Kulhánek zastupitelům veřejně nijak nevysvětlil. Ve skutečnosti se velmi často v komisích objevují politici ze stran, které následně o výběrových řízeních rozhodují a schvalují doporučené vítěze, kteří jsou příjemci veřejných peněz občanů Karlovarského kraje. Vše trochu připomíná píseň od Heleny Vondráčkové a Jiřího Korna-„Já na bráchu blues.“

Hlavní koaliční proud zastupují strany : 

Koalice Starostové a nezávislí s KOA, VPM Cheb a TOP 09 – 8 křesel 
Česká pirátská strana – 6 křesel
MÍSTNÍ HNUTÍ NEZAVISLÝCH ZA HARMONICKÝ ROZVOJ OBCÍ A MĚST – 4 křesla

Z projevů opozičních zastupitelů zaznívá stále častěji kritika na informační embargo ze strany koalice, netransparentnost a dokonce zamlčování toků finančních prostředků v mnoha oblastech. Děje se tak od doby, kdy na Karlovarském kraji začal úřadovat hejtman Kulhánek, který je původní profesí novinář, a protože umí s informacemi pracovat lépe, než mediálně nevzdělaní a nezkušení politici, tak se očekávalo, že komunikace bude mnohem lepší. Ale opak se stal skutečností.

V případě hejtmana Kulhánka je podle opozičních zastupitelů zřejmé, že své dovednosti spíš využívá k tomu, aby na mnoho veřejných informací uvalil „skrytého bobříka mlčení“. Při dotazech na vše, co se stalo bez vědomí zastupitelů, následně Kulhánek často vše bagatelizuje přesvědčivou rétorikou, odůvodňuje neodůvodnitelné jako komunikační šum na úřadě, který se tak stává anonymním „otloukánkem“ nesoucí veřejnou anonymní odpovědnost, nebo se je snaží oprávněné požadavky zastupitelů často úplně ignorovat a obratně je překrýt jiným tématem, které má strhnout pozornost jinam.

fotokoláž

 


BLOG OBČANA

Hejtman Kulhánek se navenek tváří jako lidumil, přitom je zkušený a protřelý politik, který bez váhání obětuje cokoli, co mu překříží jeho mocenském vlivu.

To dokládá mimo jiné jeho nepřetržité primátorování celých osm let v Karlových Varech, které ze svých spár přes mnoho koaličních rozpadů vždy zázračně ustál a nikdy neopustil post primátora. Četné ideové podrazy  a kompromisy, tak postupně dalo při vzniku beztvarých a nedůvěryhodných koalic a vizí jen vlády, které projídaly veřejné finance a občanům vytvářely jen nereálné mediální iluze, které překrývaly další populistické senzace, končící v šuplících.

Dnes už se ví, že z Kulhánkovo osmiletého vládnutí se budou městské finance Karlových Varů zotavovat dlouhá léta.

I zde si v minulosti na zatloukání informací stěžovali nejen opoziční zastupitelé. Podle zpráv od Kulhánkova bývalých spolupracovníků nebyl problém aby, odstřihnul od informací i koaliční partnery, aby následně parazitoval na jejich pozitivních mediálních tématech, která prodával jako svá vlastní. Na své kolegy se přesouvala ta negativní témata, kterých se s detailními informacemi zhostili vybraní novináři s jasným zadáním.

Vše působí jako otřepaná fraška vykutáleného flašinetáře, při níž si nezbedně hraje s ostatními na slepou bábu.

Ale s tím rozdílem, že na očích mají šátek všichni, kromě úzké skupiny vyvolených, kterým je umožněno vidět pod pokličku politické bramboračky, která se na kraji v posledních dvou létech vaří.

Ostatní mohou občas zacítit závan zápachu, který se řine z politické kuchyně současné krajské koalice.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.