Pěší hlídky v Sokolově ohlídají pořádek

Společné pěší hlídky Policie České republiky a Městské policie Sokolov posílí výkon služby. Toto posílení formou společných pěších hlídek bude probíhat vždy několik dnů v týdnu. Cílem tohoto preventivního opatření je omezení a předcházení narušování veřejného pořádku, což má zvýšit pocit bezpečí obyvatel města.

 

Policie České republiky ve spolupráci s Městskou policií Sokolov se rozhodli od dubna posílit výkon služby společnými hlídkami. Reagují tak na petici “Za bezpečné město Sokolov”, kterou podali obyvatelé některých částí města. Lidé z ulic Sokolovská, Hornická, Heyrovského a Křižíkova poukazovali na zhoršující se bezpečnostní situaci v Sokolově. Společnou pěší hlídku tvoří kromě policisty z obvodního oddělení Sokolov – město a strážníka Městské policie Sokolov také policejní psovod se služebním psem,uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

V uvedených lokalitách dochází k narušování veřejného pořádku. Problémem je hluk, nepořádek a vandalismus, na což si obyvatelé města v petici stěžovali. Kromě ulic Sokolovská, Hornická, Heyrovského a Křižíkova budou smíšené hlídky působit i v okolí autobusového a vlakového nádraží. Společný výkon služby se bude průběžně vyhodnocovat a podle výsledků těchto šetření se rozhodne, jak dlouho budou trvat celková  opatření.

 

Zdroj: Policie ČR/foto

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.