„Kraj dokořán“ nabídne zajímavý program

Atraktivní program, přehlídku regionálních kapel, slam poetry i dobré jídlo a pití – to všechno nabídne po loňském úspěšném prvním ročníku letošní akce „Kraj dokořán“. Karlovarský kraj ji uspořádá v pátek 17. června 2022 od 9 hodin ráno a do areálu krajského úřadu v Karlových Varech Dvorech dorazí návštěvníci z celého regionu.

Program akce se zaměří v duchu hesla „Tvoříme kraj spolu“ především na mladé lidi. To své si ale najde v nabídce každý účastník bez rozdílu věku. „Budeme moc rádi, když mladí návštěvníci akce nejen zaznamenají, že se v našem kraji něco děje, ale také třeba začnou přemýšlet o tom, že má smysl tady zůstat, studovat, dál pracovat. Z toho důvodu bude jednu z hlavních částí programu tvořit navazující prezentace středních a vysokých škol a firem z našeho regionu pod heslem „Pracujme spolu“, což je zároveň název projektu naší Karlovarské agentury rozvoje podnikání. Ukážeme, že provázání studia a praxe je oboustranně výhodné a může přinést velmi zajímavé pracovní uplatnění,“ informovala hlavní organizátorka akce Lydie Stráská, vedoucí odboru kanceláře hejtmana.

Dopoledne bude patřit především studentům krajských škol, kteří sami představí nabídku studijních oborů, zajímavosti a úspěchy ve své školní práci. „Srdečně zveme všechny, kteří se chtějí pobavit, ale také zjistit něco víc o kraji a krajském úřadě, jenž se otevře nejen pomyslně, ale doslova. Osobně se moc těším na to, že mě v tento den bude takzvaně stínovat některý ze studentů, který bude mít zájem strávit den spolu s hejtmanem a absolvovat kompletní pracovní program,“ sdělil hejtman Petr Kulhánek. Na venkovních podiích se uskuteční originální vystoupení slamerů z Karlovarského kraje v rámci slam poetry na téma transformace regionu a Evropského roku mládeže.

Odpolední část programu odstartuje festival regionálních kapel. Trochu jiný pak žánr zazní v podání Karlovarského symfonického orchestru. Milovníci kvalitního jídla a pití si určitě nenechají ujít food zónu, kde budou moci ochutnat a koupit produkty se značkou Dobrota Karlovarského kraje. Dětem bude patřit zahrada za hlavní budovou úřadu, kde budou moct zasoutěžit, tvořit a hrát. Na louce u krajské knihovny čeká zájemce ochutnávka plánovaného literárního festivalu.

V areálu bude umístěn velký prezentační stan, v němž se veřejnost může seznámit s prací jednotlivých odborů krajského úřadu. Ty představí unikátní projekty z oblasti rozvoje kraje, životního prostředí, z dopravy a další aktivity. Tam se také návštěvníci mohou účastnit diskusí s významnými osobnostmi regionu, které zde vystudovaly, pracují a prosadily se ve svém oboru.

 

 

Zdroj: Krajský úřad Karlovarského kraje

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.