Podvodník řádil na internetu

Sedmadvacetiletý muž z Prahy lákal z lidí na internetu peníze za zboží, které jim ale nedodal, čímž způsobil celkovou škodu kolem 650 tisíc korun. Karlovarští kriminalisté proti němu zahájili trestní stíhání a obvinili ho ze spáchání přečinu podvodu.

 

Jeho počínání popsal policejní mluvčí Jan Bílek: „Obviněný muž se měl od první poloviny srpna do druhé poloviny listopadu loňského roku zaměřit na jeden z internetových portálů, kde je možné nakupovat nebo také prodávat různé zboží. Nejméně ve čtrnácti případech měl sedmadvacetiletý muž reagovat na inzerované poptávky na zboží. Zajímat se měl především o poptávky na autodíly, koupi motocyklu nebo například traktoru. Reagovat měl vždy z telefonního čísla a po komunikaci měl zájemcům sdělit, že poptávané zboží má k prodeji. Pokaždé měl vylákat z poškozených osob různé finanční částky, které si nechával zasílat předem na svůj bankovní účet. Zboží ale následně nedodal a peníze zpět neodeslal.“

 

Stejný internetový portál měl obviněný muž zneužívat i k vytvoření inzerátů, a to nejméně v sedmi případech. V nich měl pak nabízet motocykl značky Jawa. Ze zájemců, kteří na inzerát reagovali, měl lákat různé finanční obnosy, které končily na jeho bankovním účtu. Zboží pochopitelně nikomu nedodal a neměl se ani k vrácení peněz.

Na základě soudního rozhodnutí byl muž vzat do vazby a v případě prokázání viny si odpyká až pětiletý trest.

 

Zdroj: Policie ČR

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.