Ženě chtěli uloupit kabelku

Přepadení ženy předcházel jiný plán, který se vydařené dvojici mladíků nepodařilo uskutečnit. Nejprve totiž chtěli loupit v prodejně se smíšeným zbožím.

„Dvojice mladíků se měla ve čtvrtek letošního roku setkat na Chebsku. Následně si měli po společné domluvě zakoupit kuklu a vydat se autobusem do Františkových Lázní, kde měli v plánu provést loupežné přepadení v místní prodejně smíšeného zboží. V prodejně si měli nejdříve nakoupit a poté se do ní vrátil jeden z mladíků. Po jejich společné debatě mobilním telefonem si měli vše rozmyslet a svůj plán s přepadením prodejny neuskutečnit,“ okomentoval počínání mladíků krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Nevydařenou akci si zřejmě chtěli vykompenzovat, a tak hledali jinou vhodnou oběť. „Nakonec si měli na ulici vyhlédnout třiačtyřicetiletou ženu, kterou několik minut sledovali. Poté měl jeden z mladíků s kuklou na hlavě k ženě přiběhnout a pokusit se jí z ruky vytrhnout kabelku. To se mu ovšem nepodařilo a s ženou se měl začít o kabelku přetahovat. Kabelka se měla po chvíli poničit, obsah se vysypat na zem, a když začala žena křičet, tak měl mladík z místa utéct, aniž by cokoliv odcizil,“ dodal Jakub Kopřiva.

Případ začali ihned řešit policisté ve spolupráci s kriminalisty, kterým se povedlo oba mladé  muže po několika hodinách vypátrat. Mladíci nyní čelí obvinění ze spáchání provinění loupeže a v případě prokázání viny trest odnětí svobody na dva a půl roku až pět let.

 

Zdroj: Policie ČR

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.