Za vraždu dítěte hrozí výjimečný trest

V sobotu 16. dubna byla na jednom sídlišti v Karlových Varech zavražděna nezletilá dívka. Z její vraždy kriminalisté z Odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje obvinili její sedmadvacetiletou matku. Bylo zahájeno trestní stíhání a v případě prokázání viny hrozí ženě trest odnětí svobody na patnáct až dvacet let nebo výjimečný trest.

„Obviněná žena měla v sobotu 16. dubna letošního roku kolem 16. hodiny v bytové jednotce v Karlových Varech fyzicky napadnout své dvě nezletilé děti, se kterými v místě bydlela. Jednomu z nezletilých potomků měla způsobit bodnořezná poranění v horní polovině těla, kterým nezletilá dívka na místě bohužel podlehla. Vážná zranění v horní části těla měla způsobit také svému druhému nezletilému dítěti, které bylo se svými zraněními převezeno do nemocnice. Následně bylo letecky transportováno do nemocnice v Praze a v současné době je již mimo ohrožení života. Do nemocnice bylo převezeno také její třetí nezletilé dítě, které se v bytové jednotce v době incidentu taktéž nacházelo. Tomu nebylo způsobeno žádné zranění,“ uvedl krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Sedmadvacetiletá žena, obviněná ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy, byla zadržena v bytě po přivolání policejní hlídky. Poté byla podrobena orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, jejíž výsledek byl negativní. Nebyla u ní zjištěna ani přítomnost návykových látek.

Obviněná žena si na rozhodnutí soudu počká v policejní cele, jelikož policejní vrchní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněné do vazby.

 

Zdroj: Policie ČR

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.