Karlovarský kraj podpoří dopravní hřiště

Zastupitelé Karlovarského kraje schválili na svém posledním zasedání podporu programu zaměřeného na obnovu stávajících dopravních hřišť. Tuto podporu poskytuje Karlovarský kraj každý rok. Letos je pro tento dotační program v krajském rozpočtu vyhrazena částka 300 tisíc korun.

Prioritou programu je podpora stávajících dopravních hřišť, která slouží k praktické výuce dopravní výchovy pro žáky 4. a 5. ročníků základních škol v Karlovarském kraji. Dotační program má zajistit kvalitní výuku. Aby k ní mohlo docházet, je nutné, aby byla dopravní hřiště v dobrém provozním a technickém stavu.

„Programem na obnovu dopravních hřišť se snažíme podpořit plynulost provozu a bezpečnost na silnicích v našem kraji. Právě na dopravních hřištích se totiž děti setkávají již od útlého věku se základními pravidly silničního provozu a se situacemi, které je mohou potkat i v reálném životě. Protože již ale vědí, jak se mají zachovat, snižuje se tak riziko dopravních nehod a dalších nebezpečí,“ uvedl člen zastupitelstva v oblasti dopravy a silničního hospodářství Jan Bureš.

Z dotace budou moci provozovatelé zajistit potřebné opravy. Maximální ani minimální výše žádosti o dotaci není stanovena. Žádat mohou vlastníci nebo provozovatelé dopravního hřiště, případně také obec, její příspěvková organizace nebo jiný subjekt zabývající se výchovně vzdělávací či zájmovou činností zaměřenou na dopravní výchovu dětí a mládeže na území regionu.

Z dotace je možné zakoupit materiál nebo zajistit opravárenské a stavební služby. Dále se dá čerpat na údržbu a opravy technických prostředků a zařízení sloužících k výuce dopravní výchovy, na nákup dopravního značení, jízdních překážek, výukových pomůcek, dopravních prostředků a dalšího vybavení. Je možné uhradit i opravy povrchů komunikací a chodníků na dopravních hřištích, nástřiky dopravního značení a nákup příslušenství v podobě helem, bezpečnostních prvků a dalších.

 

Zdroj: Krajský úřad Karlovarského kraje

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.