Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině se stěhuje z KV Areny

Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU) se bude stěhovat. Tuto akci připravuje Karlovarský kraj ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Karlovarského kraje.

Příliv válečných uprchlíků aktuálně slábne, a tak může Karlovarský kraj uvolnit multifunkční KV Arenu pro sportovní aktivity a plánované jarní a letní akce. Nově bude Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU) působit v depozitáři krajské knihovny v Karlových Varech Dvorech. Na vybudování tohoto depozitáře získal kraj dotaci z EU. S poskytovatelem dotace se ještě řeší, zda bude s dočasnou změnou užívání depozitáře souhlasit.

Po jednání Krizového štábu Karlovarského kraje o situaci informoval hejtman Petr Kulhánek (STAN):
„V současnosti je centrum v KV Areně stále v provozu, ale denní počet uprchlíků z Ukrajiny poklesl ze zhruba 700 denně v průběhu března na zpravidla 100 lidí.  Abychom neblokovali nadále velkou plochu KV Areny a mohli se tam vrátit sportovci i návštěvníci kulturních akcí, ale zároveň abychom zachovali činnost centra, rozhodli jsme se pro jeho přemístění do nového depozitáře krajské knihovny v Karlových Varech Dvorech. Podle hasičů a celého týmu krizového řízení splňuje depozitář nároky na provoz KACPU a na potřebnou infrastrukturu. Navíc sídlí v těsné blízkosti Úřadu práce ČR, kde mohou zaregistrovaní uprchlíci rovnou vyřizovat potřebné agendy.“

Centrum by mělo být přestěhováno do konce dubna. V mezidobí se bude zázemí v depozitáři upravovat tak, aby v něm od 1. května 2022 mohlo asistenční centrum bez problémů fungovat. Provoz KACPU zůstane zachován podle současného režimu. Uprchlíci jsou přijímáni 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Jejich registrace a s tím spojená administrativa probíhá denně od 8.00 do 18.00 hodin v současné době ještě v prostorách KV Areny. „Moc děkujeme za spolupráci vedení KV Areny a města Karlovy Vary, velký dík za pochopení a podporu patří klubu HC Energie a jeho fanouškům,“ doplnil hejtman.

 

Zdroj: Krajský úřad Karlovarského kraje

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.