Z Chodova do Lokte povede cyklostezka

Cyklostezka z Chodova do Lokte, která bude dlouhá přibližně 7,5 kilometru, se začne stavět již v letošním roce. Povede od kraje Chodova přes Nové Sedlo a Loučky. Právě to je první etapa stavby, která bude měřit zhruba pět kilometrů.

 

Chodov je členem Mikroregionu Sokolov východ, což je svazek obcí tvořený 5 městy a 9 obcemi. Územně je situován do okresu Sokolov a okrajově do okresu Karlovy Vary. Mikroregion Sokolov východ celý projekt zastřešuje a počítá s tím, že zmíněná etapa začne ještě před letošním létem a bude dokončena nejpozději do poloviny roku 2023. Celkové náklady na stavbu vyjdou na 47 milionů korun, přičemž dotace má činit 40 milionů. Na první etapu stavby z Chodova do Loučky pošle Chodov jako finanční spoluúčast pro tento rok zhruba 2,3 milionu korun. Částku potvrdili na svém dubnovém jednání zastupitelé. V současné době se připravuje výběrové řízení na zhotovitele.

 

Na první etapu očekávané a dlouho plánované spojnice s páteřní cyklostezkou podél řeky Ohře by měla plynule navázat další část stavby, a to z Louček do Lokte. I tady počítá mikroregion s dotací. V budoucnu chce Chodov vést stezku pro cyklisty také v opačném směru, a to na Božičany a Novou Roli. Radnice už má zpracovanou vyhledávací studii a nyní přidá přibližně 300 tisíc korun na zajištění územního rozhodnutí.

 

zdroj: Město Chodov

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.