Okradla seniora o 12 000 korun

Sedmadvacetiletá žena ze Sokolovska měla o seniora pečovat, přitom ho ale stačila připravit o 12 000 korun. Za to jí hrozí, že stráví za mřížemi až dva roky.

 

K případu se vyjádřil policejní mluvčí Karlovarského kraje Jan Bílek: „Podezřelá žena se měla od druhé poloviny února do začátku dubna v rámci svého povolání starat v Karlových Varech o třiašedesátiletého muže. Pravidelně za ním měla docházet a pomáhat mu například s úklidem nebo s nákupy. Následně měla zjistit, kde má muž uloženou finanční hotovost a využít toho.  Nejméně v pěti případech mu měla ze skříně odcizit volně odloženou finanční hotovost v celkové výši přibližně 12 tisíc korun.“

S takovými případy se bohužel setkáváme často, jelikož senioři patří k ohroženým skupinám a pro podvodníky bývají snadnou kořistí. Cizím lidem důvěřují zvláště tehdy, když je někdo osloví s nabídkou pomoci.

Zde je však na místě velká obezřetnost, protože pachatelé si vymýšlí různé legendy, aby se dostali k seniorovi domů a tam ho mohli okrást. Přichází například za účelem prodeje „kvalitního“ zboží za „výhodnou“ cenu nebo seniorům volají a snaží se z nich vymámit peníze. Záminky jsou různé. Pachatel se může vydávat za vnuka a tlačit na babičku, že okamžitě potřebuje hotovost.

Policie ČR na toto jednání upozorňuje i v rámci prevence na přednáškách, které pro seniory pořádá.

 

zdroj: Policie ČR

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.