Hasiči budou mít v Ostrově novou výjezdovou stanici

V Ostrově na Karlovarsku brzy započne budování nové výjezdové stanice Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje. Financování je schválené. Celková investice činí téměř sedmdesát milionů korun a podpoří ji z valné většiny Evropská unie z Integrovaného regionální operačního programu. Zbytek půjde ze státního rozpočtu.

Výjezdová stanice HZS Ostrov v současné době v rámci plošného pokrytí jednotkami PO v Karlovarském kraji chybí. Vybudování nové vyřeší nedostatek bezpečného a kapacitně odpovídajícího zázemí potřebného při řešení různých druhů krizových situací a mimořádných událostí, včetně mimořádných událostí z důvodů pandemie Covid-19 a změn klimatu. Také tím budou zajištěny podmínky pro rychlý výjezd složek IZS k mimořádné události, přijatelnou reakční dobu pro efektivní nasazení složky IZS u mimořádných událostí a odpovídající péči o zásahovou techniku, což by mělo posílit odolnost, vybavenost a připravenost HZS Karlovarského kraje.

O výstavbu této stanice usiluje sbor už dlouhou dobu. Aktuálně je připravená kompletní zadávací dokumentace a začne se vybírat zhotovitel stavby. Chystaná stavba bude z 85 % spolufinancována ze strukturálního fondu EU (ERDF) a podíl financování ze státního rozpočtu bude činit zbývajících 15 %. Celková investice je vykalkulována na 68 200 000 korun.

 

zdroj: HZS Karlovarského kraje

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.