Učitelé si zaslouží ocenění a respekt

Cenou hejtmana Karlovarského kraje za vynikající a záslužnou práci v oblasti školství byli oceněni pedagogové z Karlovarského kraje, který tímto způsobem vzdal učitelům hold za jejich profesní nasazení a trpělivost s dětmi a mládeží. Slavnostní akce se konala v muzejních prostorách Zámku Sokolov.

 

Karlovarský kraj  u příležitosti Dne učitelů ocenil 20 pedagogů a pedagogických pracovníků z celého regionu. Ti byli navrženi řediteli svých škol . Devatenáct z nich převzalo pamětní listy, květiny a další ceny z rukou hejtmana Karlovarského kraje Petra Kulhánka a krajského radního pro oblast školství Jindřicha Čermáka. Jedno ocenění bylo uděleno in memoriam.

 

Den učitelů se v České republice a na Slovensku slaví 28. března jako pocta učiteli národů Janu Ámosovi Komenskému. V tento den se totiž narodil. Den učitelů byl vyhlášen československou vládou v roce 1955 jako morální ocenění práce pedagogů. V tento den se každoročně vyhlašují výsledky ankety Zlatý Ámos a  České ministerstvo školství uděluje Plakety Jana Ámose Komenského, ocenění pro nejlepší učitele. Školy po celé republice slaví 28. březen pořádáním různých akcí, které jsou věnované tvorbě a přínosu tohoto významného pedagoga.

 

Je na místě zmínit, čím vším Komenský přispěl a jak moc moderní na svou dobu byl. Všichni asi znají jeho školu hrou a apel na názornost a aktivitu. Pro žáky bylo a je důležité vyzkoušet si v praxi poznatky, které ve škole nabyli. Nejnovější trendy ve vzdělávání usilují o spolupráci učitelů a rodičů a kladou důraz na individuální přístup ke každému žákovi. Propagátoři těchto trendů mnohdy ani netuší, že za ně vděčíme právě Komenskému, který se snažil jít dětem příkladem. Navíc jako první definoval pojem školní rok, prázdniny a školní týden. Proto je důležité na tuto osobnost ani na dnešní učitele nezapomínat, dělat jim radost a vést děti k úctě k nim.

 

Hejtman Petr Kulhánek připomněl i předchozí setkání v jáchymovské mincovně. „Loni jsem v nadsázce pedagogům říkal, že po trápení s covidovou pandemií se snad už brzy sejdeme v „mírové“ době. A vidíte, netušili jsme, jaký význam dnes tato slova budou mít. I přesto vám v dnešní složité době přeji, aby vás i nadále práce s dětmi bavila a přinášela vám radost. Děkuji za trpělivost a pochopení, se kterým jste přistupovali a přistupujete k výchově a vzdělávání svých žáků,“ poděkoval přítomným hejtman.

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.