Novinářka zamlčela laciný nájem pro svého manžela

Karlovy Vary 

“Potrefená husa nejvíc kejhá”

Mnohé možná ohromil článek redaktorky Kalinové, která se bere za lékaře ve vile, pro níž město nemělo využití a směnilo ji za jiné rozvojové pozemky. Nájemci dnes mají nového majitele a na světlo vyplynuly okolnosti, které novinářka ve svém článku zamlčela.

Jak dokonale manipulativní, neobjektivní, zaujaté, a především neetické může být povolání redaktora?

Článek, který vydal Deník, stojí za povšimnutí. Zejména pak vše, na co známá a moralizující redaktorka Ivana Kalinová zřejmě zapomněla napsat a naopak, jak se projevila její zaujatost a osobní angažovanost ke svému manželovi a bývalému karlovarskému zastupiteli.

Redaktorka Kalinová až okatě podporuje ve svých článcích politika Kulhánka, který se velmi angažuje ve spolupráci s hnutím STAN, zmítaného nevídanými kauzami spojenými s análními kokainovými dýchánky v utajovaných pražských bytech. O tom níže.


Při směně lékařské vily chybí i novinářská slušnost:

Že se chce město zbavit majetku, pro který nenašlo využití, je zcela logické. Ovšem ono politické zaklínadlo – vždy s péčí řádného hospodáře – je u směny vily v Myslbekově ulici výsměchem všem, kteří této proklamaci ještě věří. Odůvodnění směny vily, kterou město nutně, a shodou okolností před komunálními volbami, potřebuje pro nezbytnou silnici, tím, že je prázdná, vzbuzuje dohady. Náměstek Josef Kopfstein zřejmě při ohledání stavu oné vily přehlédl ordinace psychiatrů, kteří nejenže mají s městem platnou nájemní smlouvu, ale do dnešního dne se oficiálně nedověděli, že jsou na dlažbě. Nikdo je neinformoval.

Nebo je město směnilo i s vilou jako břemeno pro nového majitele? V usnesení nic takového není a sám náměstek Kopfstein na zastupitelstvu tvrdil, že vila už dlouho není využívaná. Není tohle už na psychiatra?

Zatímco kraj se snaží získat doktory, kteří chybějí v celém regionu, stůj, co stůj a benefity žene k oblakům, Karlovým Varům lékaři, a to včetně pacientů, nestojí ani za slovo. Elementární slušnost nějak vyšuměla.

Ivana Kalinová, redaktorka Karlovarského deníku
Zdroj: https://karlovarsky.denik.cz/nazory_region/pri-smene-lekarske-vily-chybi-i-slusnost-20220629.html


Na to, jaká je celá pravda si musí čtenáři počkat, aneb co je v Plzni, to se počítá.

Propadá se snad profesionální novinářka pod úroveň pisálků amatérů?

Mění se její morální a novinářská čest, když se jedná o výhody pro rodinné příslušníky?

Kam se poděl poctivý novinářský metr, který měří všem stejně?


KOMENTÁŘ REDAKCE KARLOVARSKÉ LISTY

  • Náměstek Josef Kopfstein zřejmě při ohledání stavu oné vily přehlédl ordinace psychiatrů, z níž je jeden bývalý zastupitel a manžel moralizující redaktorky Kalinové. Nejspíš proto se zrodil článek plný hněvu, sarkazmu a jízlivosti.
  • Bojovnice za práva doktorů a rodinných příslušníků zapomněla i na to, co jí vždy zajímalo na prvním místě u všech. Jak výhodná, či nevýhodná smlouva to pro město je? Kolik manžel a bývalý zastupitel za soukromou ordinaci městu vlastně platí?
  • Kdyby pisatelka měla alespoň elementární právní znalosti, tak by v dehonestaci města nepokračovala, až daleko za hranice lží, protože platné nájemní smlouvy při prodeji nemovitosti automaticky přechází na nového majitele, který se s nimi musí vypořádat podle toho, jak byly uzavřeny v tomto případě s městem Karlovy Vary, které podepisoval politik a novinář v jedné osobě, Petr Kulhánek (KOA).
  • Co je elementární slušnost, která vyšuměla? To může být také šumivý acylpyrin, který si redaktorka naordinovala ve chvíli, kdy zvítězila její touha poškodit kohokoliv, kdo bude moct zasáhnout do zvykového práva, parazitujícího dlouhá léta na městském majetku.
  • Konec konců základem směnného obchodu je základní předpoklad, který spočívá v tom, že jedna strana chce s druhou směnit něco, o co má zájem a musí najít něco, o co má druhá strana minimální zájem jako strana první. Často ve směnném obchodu peníze hrají minimální roli, proto lidé, kteří hovoří primárně o penězích při směnném obchodu, tak mohou být spíš slaboduší, nebo dokonce hloupí, a pro své okolí někdy i dokonce nebezpeční.

Kdo by nechtěl nájem osmdesáti metrů čtverečních ve vile s terasou za pouhých 2450,- Kč/měsíčně?

Redakce díky analýze zdrojů a komentářů místních novinářů, zjistila kromě jiného, že smlouva pro město nemusí být vůbec výhodná. Dlouhá léta si zajímavý nájem plnými doušky užívali psychiatři s více než slušnými příjmy s tím, že manžel novinářky byl mimo dříve zastupitelem města. Ani o tom redaktorka neutrousila jediné slovíčko.  Ale pod rouškou mediálního mlčení se skrývají další zajímavé informace, které nejspíš nikdy neměly spatřit světlo světa (redakce má luxusní smlouvu o nájmu pro manžela redaktorky k dispozici). 


Připravujeme:

Zastupitel levně získal pozemky a stavby pro výstavbu sanatoria pro slaboduché.

Mnozí dodnes vzpomínají na kauzu údajných černých staveb ruského podnikatele v Hájích. Masivně medializovaná kauza proběhla dokonce i Českou televizí a místní novináři se nestačili divit. I tak to není úplně všechno a chybí velmi podstatná část pozadí celé reportáže.

Ale už nikdo neví, že celou kauzu odstartovalo politické rozhodování na karlovarské radnici, kdy mnohé připomíná spíš spekulace při privatizaci veřejného majetku než ušlechtilé cíle vedoucí ku prospěchu všech občanů.

Redakce shromažďuje zcela průkazné informace o tom:

  • Kdo stál za spekulativním nákupem bývalého tábora pro děti v Hájích?
  • Co bylo cílem celé privatizace?
  • Jak se majetek dostal do rukou ruského podnikatele?

O tom bude následující článek, který všechny slušné lékaře zvedne ze židlí.

Mnozí novináři se pod hanbou svých kolegů už nebudou muset za nic stydět, protože vrcholu lidské nenažranosti, pokrytectví a závisti už bylo v Karlových Varech dávno již dosaženo.


Souvislosti s Kulhánkovo žoviálností mohou mít daleko hlubší kořeny také s napojením na místní novináře, ale jednalo by se o domněnky a možná i spekulace, které redakce nechce dál rozvíjet.

Tak jen několik faktů, které Kalinovou vůbec nezajímaly.

Hejtman Kulhánek letos získal nominaci na volby do Senátu ČR od Karlovarského hnutí STAN (Robert Pisár)

Radní Pisár získal pro rezort sociálních služeb výrazné změny v oblasti čerpání dotací

Celorepublikový výbor STAN zrušil Kulhánkovu nominaci za STAN.

O tom, zdali to mohl být hanebný z mnoha rozkulhaných politických obchodů, nebo se už jedná o korupci v přímém přenosu, sbírá redakce další informace. O případných, trestněprávních dopadech budeme informovat. 


 

V ČR je kalina obecná považována za jedovatou rostlinu.

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.