Kam přišel, tam kradl

Třicetiletý muž z Chebska ukradl, co mohl. Co nemohl, to aspoň rozbil. Takto řádil na pěti různých parcelách na Chebsku od první poloviny září do druhé poloviny října minulého roku. Svým konáním způsobil škodu okolo 70 000 korun. 

Muž je obviněn ze spáchání přečinů krádeže, poškození cizí věci a porušování domovní svobody a bylo proti němu zahájeno trestní stíhání. Pokud mu  chebští kriminalisté prokáží vinu, může jít až na tři roky za mříže.

Výčet jeho „spanilé jízdy je pestrý. Shrnul ho policejní mluvčí PČR Karlovarského kraje Jakub Kopřiva: Například v polovině září měl vniknout na parcelu poblíž Lipoltova, kde si měl vyhlédnout zahradní traktor. Ten se pokusil odcizit, ale nakonec se mu to nepodařilo a pouze u něj poškodil kolo či plast u zámku. Po chvíli vnikl do maringotky, která taktéž stála na pozemku. Z té měl odcizit motorovou pilu, křovinořez a řadu dalších věcí. O pár dní později měl vyvrátit oplocení pozemku u Odravy. Poté měl z kůlny odcizit několik prázdných kanystrů a i tentokrát se pokusil odcizit zahradní traktor. Vytlačil ho z kůlny na pozemek, ale tam ho nakonec zanechal a z místa utekl.

To mu ale zdaleka nestačilo. Takto „navštívilještě další tři pozemky, na nichž následně vnikl do kůlny nebo maringotky. I zde se „ztratily věci, například pánské jízdní kolo, značková sekera, různé oblečení, svazky klíčů a vhod návštěvníkovi přišlo i několik sad na lepení jízdních kol. Štěstí měl majitel jedné maringotky, který nezvaného hosta vyrušil. Ten vzal nohy na ramena, aniž by stihl cokoli vzít.

Muž byl již v minulosti pravomocně odsouzen za krádeže.

 

Zdroj: Policie ČR

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.