Soukromníci ukončili spolupráci s Trikolorou

Vedení Strany soukromníků České republiky na svém jednání dne 7. 4. 2022 v Praze hlasováním rozhodlo o okamžitém ukončení Dohody o dlouhodobé spolupráci.

Při jednáních o budoucí spolupráci nám totiž tehdejší předseda Trikolory Václav Klaus ml. popisoval vznikající hnutí jako pravicové a konzervativní. Po jeho náhlém odchodu se už v předvolební kampani ukázalo, že v Trikoloře soupeří o vliv několik názorových proudů. Postupně převládly ty, se kterými má Strana soukromníků České republiky naprosto odlišné názory na členství České republiky v EU a NATO, na řešení covidu atd. Posledním pomyslným hřebíčkem do rakve společného politického postupu byl pokus Trikolory obhajovat ruského agresora ve válce s Ukrajinou.
Zprávu novinářům poskkytli, Petr Bajer, předseda, Ladislav Linek, 1. místopředseda a Rudolf Baránek, zakladatel a člen vedení Strany soukromníků České republiky.


„Dohoda o spolupráci Trikolory se Soukromíky se týkala parlamentní úrovně a formálně tedy byla naplněna loňskými sněmovními volbami. Silácká vyjádření předsedy Soukromníků nechápu, a už vůbec nerozumím potřebě vzkazovat nám něco přes média. Zvláště pak, když máme na příští týden domluvené jednání o možné spolupráci na komunální úrovni.

Je to svobodná volba každé politické strany, s kým chce či už nechce spolupracovat, ale když už kdokoli cítí potřebu veřejně oznamovat, s kým spolupráci ukončuje, měl by uvádět pravdivé důvody. Z těch, které do své tiskové zprávy napsali Soukromníci, je pravdivý pouze jeden. Ano, máme rozdílný pohled na setrvání České republiky v Evropské unii. Tak to ale bylo vždy a nijak to nebránilo našemu loňskému volebnímu spojenectví. Naše názory na NATO ani na covid se nijak zásadně neliší.

Absolutně se distancuji od jejich popisu našeho nazírání na konflikt na Ukrajině. Naše stanovisko je jasné. Trikolora se nestaví na žádnou stranu. Nejsme ani Rusové, ani Ukrajinci, jsme Češi. Trikolora proto hájí zájmy České republiky a zájmy českých občanů a odmítá naše zatahování do války. Nic víc, nic méně,“ uvedla v reakci Zuzana Majerová Z., předsedkyně Trikolory


komentář

Ambice Majerové rozdělili členskou základnu na celostátním sněmu a současná situace členské základny je horší něž se dalo očekávat. Trikolora přišla v mnoha krajích o polovinu členů. Po politickém debaklu ve vobách Majerová si zákulisním jednáním zajistila funkci předsedkyně, která ve volbách totálně propadla.

Mnoho bývalých členů Trikolory hovoří o tom, že Majerová měla po volebním krachu rezignovat, protože za jejího vedení Trikolora ztratila nejen volební potenciál, ale ocitla se i mimo sněmovnu, protože Majerová jako lídr, neohájila ani poslanecký mandát.

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.