Senioři se zúčastnili výtvarné soutěže

Na krajském úřadě se konalo slavnostní vyhlášení výsledků výtvarné soutěže pro seniory s názvem „Věk pro nás není překážkou“. 

Ceny v podobě dárkových košů převzalo z rukou hejtmana Karlovarského kraje devět výtvarníků. Vyhlášen byl také vítěz ceny mediálního partnera, kterým je již tradičně Český rozhlas Karlovy Vary.

Soutěž, která se letos konala již devátým rokem, je určena pro všechny výtvarníky z Karlovarského kraje nad 60 let. Jejím cílem je ukázat veřejnosti, že i v pokročilém věku jsou lidé  stále aktivní a věnují se i umělecké činnosti. Soutěžilo se celkem ve třech kategoriích, a sice ruční práce,  kresba, malba, grafika a fotografie. „Nezávidím práci porotě, protože vybrat ta nejhezčí díla rozhodně nebylo jednoduché. Množství technik, které výtvarníci ovládají, je opravdu obdivuhodné. Stejně tak se skláním před věkem některých tvůrců, vždyť nejstarší účastnici je 87 let,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.  

Soutěžní díla hodnotila odborná porota, v níž zasedli osvědčení hodnotitelé a odborníci, a to ředitel Galerie umění Karlovy Vary Jan Samec, vedoucí výtvarného oboru na Základní umělecké škole Antonína Dvořáka Karlovy Vary Ivana Sedláčková a profesionální fotografka Stanislava Petele. Porota se po pečlivém zhodnocení všech přihlášených prací usnesla na devíti oceněných. „Všechny výtvory jsou velmi pěkné a mnohdy je těžko k uvěření, že se nejedná o práce profesionálů. Jsem velmi rád, že tyto práce můžeme vystavit a ukázat tak veřejnosti, že senioři v našem kraji rozhodně nesedí jen doma nad křížovkami, ale že s nadšením vytvářejí hodnotná umělecká díla,“ doplnil hejtman Petr Kulhánek.

Soutěžní práce jsou nyní k vidění v rámci doprovodné výstavy, která je umístěna ve  foyer budovy A Krajského úřadu Karlovarského kraje,  a to do 30. dubna 2022.

Výsledky soutěže

Kategorie – Ruční práce
Jindřich Rohla – Hra s čísly
Alena Váňová – Ztracené srdce v Krušnohoří aneb krušnohorské snění
Dana Balcarová – Domeček pro Fanouška

Kategorie – Kresba, malba, grafika          
Jaroslav Seibl – Cheb
Josef Rybáček – Rybník Richmond
Alena Musilová – Letní den

Kategorie – fotografie        
Jaroslav Jirásek – Ostrov – kamenný most Borek
Jiřina Kandová – Zimní království
Mária Cibová – Sama v dešti

Cena Českého rozhlasu Karlovy Vary
Jindřich Turek – Kostel sv. Jana Křtitele ve Valči

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.