Jáchymov zve na Řezbářské sympozium

V Jáchymově se bude ve dnech 8. – 10. dubna konat první Řezbářské sympozium. Připraven je bohatý program včetně dřevosochání, farmářských trhů, hudební produkce a velikonoční dílničky.

V roce 2021, v covidové době, připravilo Informační a kulturní centrum Jáchymov pro své návštěvníky Medvědí stezku. Je to stezka pro všechny, kteří si rádi hrají a na procházkách plní různé úkoly. Stezka vede okruhem cca 2 km okolo Šlikovy věže. Medvědí stezka byla hojně navštěvovaná rodinami, ale také školními výlety, a proto se město rozhodlo udržet ji i do dalších let a navíc ji i vylepšit. Zjistilo se pomocí hodných lidiček, že v 16. století zde medvědi opravdu žili, tak si ani nevymýšlíme. Nebojte, živého zatím nepotkáte, i když, kdo ví.
Proto se v letošním roce koná Řezbářské sympozium, jehož hlavním tématem budou právě medvědi. Ti budou následně nainstalováni na svá místa po Medvědí stezce. Již v pátek si můžete s řezbáři povídat o jejich práci. Večerní posezení zakončíme ohnivou show. Připraveno bude také malé občerstvení.

V sobotu můžete navštívit Farmářské trhy a nasát velikonoční atmosféru. Pozorovat můžete hlavní dřevosochání řezbářů na mistrovské úrovni. Svou vášeň k sochání motorovou pilou a do detailů vyřezané sochy medvědů Vám předvedou členové ECHO CARVING CZECH TEAMU. Toto vše bude na parkovišti pod dolem Svornost v Jáchymově. Farmářské trhy se budou konat u Jáchymovského kostela, kde si můžete dát občerstvení a také si můžete poslechnout hudební produkci v podání hudebních skupin 4R, KK&My a Zavěšený kafe. Začínáme programem pro děti od 13:00 hodin. V bývalé restauraci radničního sklípku pro vás bude připravena velikonoční dílnička, kde si budete moci něco vyrobit. Zúčastnit se můžete také dražby o dřevěné sochy po soutěži „Speed carving“ (rychlořezba motorovou pilou).

Tímto vás srdečně zveme na Řezbářské sympozium do Jáchymova. Pojďte být u zrodu prvních velkých medvědů a užít si víkend plný zajímavostí a zážitků. Sice počasí nevypadá zrovna nejlépe, ale odradit se nedáme. Doporučujeme teplé oblečení sebou.

zdroj: IKC Jáchymov

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.