Františkovy Lázně zahájí sezónu

Bohatým kulturním programem se ve Františkových Lázních 21. května 2022 zahájí už 229. lázeňská sezóna. Součástí oslav bude i požehnání přírodním léčivým zdrojům, aby měly i nadále pozitivní dopad na zdraví hostů.

Město svým pochodem probudí ráno mažoretky za doprovodu Městského dechového orchestru Cheb. Poté bude následovat Slavnostní mše svatá v kostele Povýšení sv. Kříže a v 10 hodin se na Národní třídě otevře trh. Nezapomnělo se ani na děti. Je pro ně přichystáno zábavné odpoledne v parku u restaurace MILANO, kde se mohou těšit na různé atrakce, soutěže a divadlo Pepe a Pipi.

Po průvodu Národní třídou začne v dopoledních hodinách v hudebním pavilónu u Františkova pramene slavnostní zahájení, kdy budou svěceny Františkův a Glauberův pramen a opět vystoupí mažoretky a dechový orchestr. Vrcholem této části bude vystoupení, které připomene, jak bylo a co se dělo při samotné návštěvě  císaře Františka I. a jeho dcery Marie Luisy v roce 1812.

Program na odpoledne je neméně atraktivní. Jako první vystoupí Adéla Zejfartová a SUNNY SWING ORCHESTRA, kteří zahrají české prvorepublikové šlágry i světové swingové evergreeny. Potkáte se i s přáteli z družebního města Bad Soden na pikniku na Bad Sodenské promenádě, který bude doprovázen hudbou a ochutnávkou lokálních výrobků. Následovat budou koncerty kapel THE 6 FIREBALLS – 50s Rock’n’Roll a ZAVĚŠENÝ KAFE, jež má na repertoáru folkrock. Tečku za městskými oslavami udělá kapela ČECHOMOR, která bude bezpochyby zlatým hřebem programu.

Kromě toho bude Spa Resort PAWLIK – AQUAFORUM nabízet speciality lázeňské kuchyně Františkových Lázní, malý festival vína, prohlídky resortu zdarma s průvodcem, výstavu na téma „přírodní léčivé zdroje“, vyzkoušení lázeňských procedur a výstavu historických vozidel. Zdarma k tomu bude hrát Jan Smigmator&Swinging Quartet a Hanušova cimbálová kapela.

Zážitkem pro návštěvníky může být i jízda Frantovláčkem z centra Františkových Lázní ke Spa Resortu PAWLIK – AQUAFORUM s průvodčím, historickým výkladem a welcome drinkem.

Akce bude probíhat od 7:30 do 22:00 a je zdarma.

Zdroj: www.frantiskovy-lazne.info

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.