Karlovarská ODS si zvolila svého lídra

Karlovarská ODS si na svém úterním volebním sněmu zvolila lídra, který povede občanské demokraty v podzimních komunálních volbách. Lídrem a zároveň kandidátem na primátora za ODS byl zvolen Jiří Vaněček.

Jiřímu Vaněčkovi je 48 let, je ženatý a má tři dcery. Od roku 2010 je předsedou karlovarské ODS a od roku 2012 zároveň předsedou ODS v Karlovarském kraji. Z veřejných funkcí dlouhodobě působí v pozici předsedy správní rady Nadace města Karlovy Vary a předsedy představenstva Dopravního podniku Karlovy Vary.

V tajné volbě jej zvolilo 29 z 31 volitelů. „Velice si vážím silného mandátu, kterého se mi od členské základny dostalo. Je to zároveň velká výzva a zodpovědnost splnit očekávání a doufám, že se s tím se ctí poperu,“ uvedl ke své nominaci lídr kandidátky.

Na kandidátku ODS byli dále zvoleni dosavadní náměstek primátorky Petr Bursík, člen zastupitelstva města Viktor Linhart, bývalá starostka Smolných Pecí a realitní makléřka Romana Marečková, krajský ředitel České obchodní inspekce Jan Řezáč a ředitelka KV City Centrum Simona Vránová. Ve druhé polovině byli zvoleni Tomáš Nesrsta, Vladimir Hůrka, Petr Dohnal a Roman Bílský.

V tuto chvíli bylo zvoleno prvních deset kandidátů. Zbytek kandidátní listiny bude dovolen podle výsledků vyjednávaní a rozhodnutí, zda v podzimních volbách bude ODS kandidovat společně s KDU-ČSL a TOP09 pod platformou SPOLU či samostatně. Tato jednání stále probíhají. V letošních volbách budou na kandidátní listině za ODS zastoupeni i nezávislí kandidáti bez politické příslušnosti, kteří se rozhodli občanské demokraty podpořit. Tato jednání také nejsou doposud ukončena.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.