Další úsek páteřní cyklostezky propojí Dalovice a Šemnici

Karlovarský kraj připravuje výstavbu dalšího úseku páteřní Cyklostezky Ohře, který povede z Dalovic do Všeborovic a Šemnice. Cyklisté tak nebudou muset překonávat silnici s rušným provozem a bezpečně pojedou po cyklostezce. 

 

„Nový úsek je dlouhý 1,5 kilometru a naváže na část cyklostezky u Šemnice, která byla dostavěna před dvěma lety. Nyní se tedy vracíme zpět směrem na Karlovy Vary. Na projekt se budeme snažit získat dotaci z EU. Stavba začíná u Drahovické lávky přes Ohři a na konci se napojí na místní komunikaci procházející chatovou osadou Všeborovice. Součástí stavební akce bude lávka v délce 18 metrů přes Vitický potok, stavebníci také vybudují tunel ve skalním masívu v délce skoro 9 metrů,“ vysvětlil uvolněný zastupitel Pavel Čekan.

 

Celkové výdaje spojené s přípravou a realizací stavby dosáhnout 41,5 milionu korun. Z toho by 85 procent měl kraj získat z Integrovaného regionálního operačního programu, zbývající finance by šly z krajského rozpočtu.

 

Po ukončení projektové přípravy se počítá se zahájením stavby počátkem příštího roku. „Předpokládáme, že nový úsek cyklostezky bude hotový na konci roku 2024, v nové sezóně pak začne sloužit cyklistům,“ dodal Pavel Čekan.

 

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.