K ubytování uprchlíků nabízí město Ostrov areál tábora v Manětíně, ale i městské byty

Ostrov na Karlovarsku nabídl kraji přes sto míst pro humanitární ubytování ukrajinských uprchlíků v areálu letního tábora v Manětíně. Ubytování by tam podle místostarosty Marka Poledníčka (nez.) bylo dočasné, a to do června kvůli letním táborům. Další možnosti přechodného ubytování se naskytují v městských bytech či tělocvičnách, v úvahu připadá i stavba modulárního bydlení.

„V táboře jsou chatky, v každé z nich jsou dva pokoje pro dvě až tři osoby, mezitím je sociální zázemí. Tábor má společnou moderně vybavenou kuchyni, takže počítáme s tím, že by tam probíhal normální táborový režim, naši kuchaři a náš personál,“ řekl Marek Poledníček. Provoz by tam zajišťoval ostrovský dům dětí a mládeže.

 

Podle opozičního zastupitele Pavla Čekana (Místní) je ale areál uprostřed lesa a je špatně dostupný. Pro ubytované by byl problém se dopravit do školy nebo do zaměstnání. V táboře navíc od června začínají letní tábory.

 

Radnice hledá i další prostory, kde by uprchlíci mohli přechodnou dobu pobývat. V úvahu připadá zejména na léto sportovní hala u gymnázia, kde by útočiště mohlo najít 50 lidí, nebo tělocvična ostrovské průmyslové školy. Pro uprchlíky se připravují také městské byty. Obsazených je ve městě zhruba pět, další tři se připravují.

 

Další možností by byla stavba modulů. Město je v kontaktu s místní firmou Czech-Cont, která se specializuje na výrobu kancelářských a sanitárních kontejnerů. Podle Poledníčka by mohla první moduly dodat za dva měsíce. Radnice už nyní pro ně hledá vhodné místo.

 

Do Karlovarského kraj přijelo od počátku ruské agrese na Ukrajině přes 8 300 uprchlíků. Denně projde karlovarským asistenčním centrem 300 až 400 lidí. Celkem už kraj, obce i soukromé subjekty přes krajský systém ubytovaly bezmála 2 000 uprchlíků z Ukrajiny.

 

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.