Na opravy silnic v Karlovarském kraji dají silničáři v letošním roce šest set milionů korun

Krajská správa a údržba silnic Karlovarského kraje (KSÚSKK) dá letos do oprav silnic druhých a třetích tříd v kraji zhruba 600 milionů korun. Celkové výdaje krajské organizace jsou naplánovány na 790 milionů korun, což je asi o 98 milionů méně než v loňském roce. Jsou v tom ale i splátky úvěrů a další vedlejší výdaje. Provozní plán krajských silničářů ale letos ovlivnil i později schválený státní rozpočet, řekl ředitel Jiří Šlachta. 

 

„Co se týká Státního fondu dopravní infrastruktury, tak tam ještě nemáme podepsanou smlouvu, ale plánujeme výdaje stejné jako v roce 2021. Ale protože byl schválen státní rozpočet až nyní a navýšily se peníze na opravu silnic druhých a třetích tříd ze čtyř na šest miliard, tak očekáváme navýšení prostředků,“ uvedl Šlachta.

 

Mírně vyšší příspěvek letos KSÚSKK dostane od Karlovarského kraje. Jde o účelové dotace v celkové výši 19 milionů na opravu opěrné zdi na silnici Loket – Horní Slavkov a stavbu nového mostu přes Ohři v Šemnici na Karlovarsku.

 

V seznamu naplánovaných akcí na letošní rok je například dokončení rekonstrukce silnici Sokolov lom – Podstrání za 85 milionů korun, oprava silnice Boučí – Dolní Nivy má stát 20 milionů, 25 milionů korun má stát oprava silnice Žlutice – Štoulov, v plánu je i oprava křižovatky v Děpoltovicích za 15 milionů korun. Celkem je v seznamu prací naplánováno na letošní rok 97 akcí.

 

Podle Šlachty je ale možné, že se seznam bude mírně upravovat. Rostou totiž ceny zakázek, a to až o 20 až 30 procent proti předpokladům. Záleží hlavně na druhu stavebních prací. Například obalovny zdražily zhruba o 15 procent, zato ceny železa stouply až o 100 procent.

 

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.