Muž nalezl funkční munici v Chebu

Nalezení vojenské munice oznámil na obvodní oddělení Cheb osmačtyřicetiletý muž. Policejní hlídka okamžitě vyjela na místo v Chebu, konkrétně poblíž Zlatého vrchu. Strážníci poté místo zajistili a vyžádali si příjezd specialisty z pyrotechnické služby v Teplicích. 

 

„Po příjezdu pyrotechnik určil, že se jedná o plně funkční čtyři zápalné letecké pumy britské armády. Z tohoto důvodu také pyrotechnik letecké pumy zajistil a odvezl k následné likvidaci,“ uvedl mluvčí PČR Karlovarského kraje nprap. Jakub Kopřiva.

 

Při události nebyl nikdo zraněn ani nebyla způsobena žádná škoda na majetku.

 

Policisté v našem kraji velmi často řeší případy nálezu staré munice. Na místo okamžitě vyjíždějí přivolání pyrotechnici, kteří ke každému podezřelému předmětu přistupují se zvýšenou opatrností, aby při manipulaci nedošlo k explozi. Korozí předmětu může dojít k narušení systému pojistek a k výbuchu potom stačí málo.

 

Proto nepodceňujte ani staré a zkorodované výbušniny a jiné předměty. V případě nálezu s nimi v žádném případě nemanipulujte a ihned o nálezu vyrozumte policii. Vyčkejte do příjezdu hlídky a místo nálezu zabezpečte tak, aby se k němu nepřiblížily další osoby. Pokud se nebude jednat o munici, nikdo se na Vás zlobit nebude. Lepší je vždy nález ohlásit, než aby došlo k neštěstí.

 

 

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.