Ve čtvrtek se přes ČR budou vracet americké jednotky v rámci cvičení SABER STRIKE 2022 zpět do Německa

Americké jednotky, které absolvovaly na Slovensku cvičení Saber Strike 2022, se budou od čtvrtka 17. března do úterý 22. března 2022 vracet přes Českou republiku zpět do Německa. Americké jednotky pojedou opět v nočních až brzkých ranních hodinách tak, aby minimálně zasahovaly do silničního provozu. 

 

“Čtyři konvoje postupně vjedou na území České republiky přes hraniční přechod Břeclav a budou pokračovat po trase dálnic D2 a D1 a silnici I/38 do vojenského areálu Rančířov, kde si američtí vojáci přes den odpočinou. Další den navečer pak vyrazí na hraniční přechod Rozvadov po trase silnice I/38 a dálnic D1, D0 a D5,” uvedla plukovnice Magdalena Dvořáková, oddělení komunikace s veřejností, Generální štáb AČR.

 

Vojenská policie doprovodí konvoje ve spolupráci s Policií České republiky všechny. Přesuny koordinujeme s dotčenými ministerstvy a samosprávami.

 

Americké jednotky se přes ČR přesouvaly z Německa na Slovensko v polovině února. V rámci cvičení Saber Strike 2022 americké a české jednotky, které se připravují do hotovostních sil NRF (Nato Response Force – síly rychlé reakce NATO), absolvovaly součinnostní cvičení. Od 8. do 10. března 2022 jednotky společně cvičily ve vojenském výcvikovém prostoru Hradiště.

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.