Krajská správa a údržba silnic provede stabilizaci svahu u silnice v Údolí u Lokte

Na začátku června by pro řidiče mělo skončit nepříjemné omezení provozu na silnici II/209 v Údolí u Lokte. Částečnou uzavírku před časem způsobila zborcená kamenná zeď u rodinného domu. Nyní Krajská správa a údržba silnic (KSÚS KK) zahajuje stavební akci, jejímž cílem je stabilizace svahu díky nové železobetonové zdi. 

 

„Za necelé tři měsíce by mělo být hotovo, pak už řidiči budou moci úsekem v Údolí u Lokte projíždět bez omezení. Ke zborcení zdi na silnici došlo v červnu 2020 po přívalových deštích. V ten samý den krajští silničáři zabezpečili svah proti dalšímu posunu, ale neobešlo se to bez umístění semaforů a svedení dopravy do jednoho jízdního pruhu. Dále KSÚS KK zajistila skutečné zaměření opěrné zdi, odborný posudek a návrh způsobu opravy. V září 2021 byla vypracována projektová dokumentace, následně v prosinci bylo vydáno stavební povolení. Věřím, že teď už se podaří bez problému svah zpevnit a řidiči se zbaví čekání na semaforech a zbytečného zdržení,“ dodal uvolněný zastupitel pro oblast dopravy Jan Bureš.

 

Práce provede společnost Algon, která bude pracovat na konstrukci železobetonové úhlové zdi proměnné výšky s odvodněním. „Krajská správa a údržba silnic realizuje tuto akci z mimořádného příspěvku Karlovarského kraje ve výši 5,2 milionu korun. Celková cena by měla dosáhnout 6,7 milionu,“ vyčíslil ředitel KSÚS KK Jiří Šlachta.

 

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.