V Karlovarském kraj dál klesá počet případů koronaviru

V Karlovarském kraji přibylo za týden 1076 případů covidu-19, v mezi týdenním srovnání je to o 46 méně. Týden předtím testy potvrdily nákazu u 1457 lidí. V kraji za posledních sedm dní připadá 367 nově potvrzených případů v přepočtu na 100.000 obyvatel, což je již několikátým týdnem nejméně v celém Česku. V ČR je nyní takzvané incidenční číslo 500. V nemocnicích leží proti předchozímu týdnu méně pacientů, celkem 36. Vyplývá to z webu ministerstva zdravotnictví. 

 

Epidemie koronaviru slábne v kraji zhruba od první poloviny února. Za posledních sedm dní zaznamenaly statistiky nejvíce případů v úterý, kdy přibylo 232 nákaz. Naopak nejméně nakažených přibylo v neděli, 41. Dosud nejvíce případů přibylo letos 26. ledna, kdy testy zaznamenaly 1279 případů. Od propuknutí epidemie se v nejméně lidnatém kraji s 290.000 obyvateli nakazilo 80.884 lidí, z toho zemřelo 1627 nakažených.

 

V nemocnicích v kraji podle údajů ministerstva leží 36 lidí s covidem-19, minulý týden to bylo 38. Pouze jeden je na jednotce intenzivní péče. Ještě na konci února jich bylo okolo osmi desítek. Zdravotníci ale situaci zvládali, pokračovala i běžná operativa. Největší vlnu epidemie zažily nemocnice loni v únoru, kdy jen v největších třech nemocnicích v regionu leželo přes 300 nakažených.
Klesá také zájem o očkování. V posledních sedmi dnech počet podaných očkovacích dávek nepřekročil 700. Lidí, kteří si přišli pro první dávku, stále ubývá. Denně ji dostane v kraji asi 150 lidí. Mezi očkovanými výrazně převládají ti, kteří si chodí pro posilující dávku. Od začátku očkování podali zdravotníci v kraji 461.881 dávek vakcín, očkovali 182.171 lidí, tedy 62,8 procenta obyvatel kraje.

 

I další očkovací místa v regionu utlumují provoz. Ke konci března ukončí provoz chebské centrum umístěné v budově ZČU, které zde působilo od 13. prosince loňského roku.

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.