Na podzimní komunální volby se již nyní připravují politické strany v Karlových Varech

Pro letošní komunální volby, které se konají na podzim, se v Karlových Varech už začínají vytvářet koalice a sdružení. Některé strany už mají jasno, že budou kandidovat samostatně, jiné ještě jednají o sestavení koalic. Vznikají i nové subjekty, které se chtějí ve volbách prosadit. 

 

Kandidovat samostatně bude vítěz posledních komunálních voleb, hnutí ANO 2011. Primátorka Andrea Pfeffer Ferklová chce funkci v čele magistrátu obhajovat i v letošních volbách. „Pokud mohu říct vlastní názor, který se neopírá o rozhodnutí místní organizace, tak bych ráda obhajovala. Zatím to ale není oficiální, musím být schválena,“ řekla Adrea Pfeffer Ferklová.

 

ODS, která je součástí současné koalice na karlovarském magistrátu, o případné spolupráci v komunálních volbách teprve jedná. Podle karlovarského předsedy ODS Jiřího Vaněčka se uskutečnila první jednání na platformě koalice Spolu, tedy ODS, TOP 09 a KDU-ČSL. Šlo o první jednání a není dosud daný ani termín, do kdy by se strany měly rozhodnout.

 

Samostatnou kandidátku chce sestavit místní hnutí Karlovaráci, které je třetí složkou současné koalice na magistrátu.

 

Hnutí KOA (Karlovarská občanská alternativa), které je dlouhodobě stabilní součástí zastupitelstva Karlových Varů, jedná o volební spolupráci s hnutím STAN. Podle Petra Kulhánka, nynějšího hejtmana Karlovarského kraje a bývalého primátora města, který je členem KOA a v krajských volbách kandidoval za STAN, tak bude pokračovat spolupráce, která se osvědčila u posledních krajských voleb.

 

Česká pirátská strana bude v Karlových Varech zřejmě i letos kandidovat samostatně. „Pokud by se objevila nabídka, která se nedá odmítnout, asi bychom o ní uvažovali, ale zatím předpokládáme, že budeme kandidovat sami,“ uvedl lídr kandidátky Pirátů v posledních volbách do městského zastupitelstva Jindřich Čermák.

 

Novým subjektem, který hodlá v komunálních volbách v Karlových Varech na podzim kandidovat, bude sdružení Srdcem pro Vary. Vzniká na základě hnutí PRO zdraví a sport, a jde o osobnosti, které v minulosti tvořily hnutí O co jim jde?!, ale i o osoby, které opustili piráty. Provázaná je i s lidmi okolo iniciativy Chraňme Vary.

 

V posledních komunálních volbách v Karlových Varech kandidovalo 15 stran. Do zastupitelstva se dostalo šest z nich, vítězné hnutí ANO, druzí podle zisku hlasů byli Karlovaráci, třetí pak Karlovarská občanská alternativa (KOA). Zastupitele mají i Piráti, ODS a KSČM.

 

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.