Do pomoci v centru pro uprchlíky se zapojili i studenti krajských středních škol

Stalo se nepsaným pravidlem, že tam, kde je třeba pomoci, se zapojují kromě bezpečnostních složek či zdravotníků také žáci krajských středních škol. Ukázalo se to během pandemie COVID-19 a platí to i dnes. Studenti se starají o ukrajinské děti v centru v KV Areně, pomáhají ale také v centrálním skladu humanitární pomoci ve Staré Roli.  

 

„Lidé prchající před válkou na Ukrajině procházejí od 1. března denně krajským asistenčním centrem. Polovina z nich jsou děti spíše předškolního a mladšího školního věku. Pro ně je v rámci centra připraven dětský koutek, kde si mohou hrát v době, kdy jejich matky absolvují proces registrace a s tím spojené agendy. Oslovili jsme proto naše střední školy, jejichž obory souvisejí s pedagogickou či sociální prací a požádali jsme je o pomoc se zajištěním programu a provozu dětského koutku. Setkali jsme se s velmi vstřícnou odezvou, v dětském koutku už dnes pomáhají studenti zdravotnické, pedagogické školy a obchodní akademie. Střední odborná škola stavební v Karlových Varech zase nabídla své žáky na zajištění provozu centrálního skladu humanitární pomoci. Moc si toho vážíme a děkujeme za spolupráci,“ uvedl krajský radní Jindřich Čermák.

 

Od 1. března 2022, kdy centrum pro uprchlíky v karlovarské KV Areně zahájilo svou činnost, zaregistrovalo 3 977 474 lidí, většinou matek s dětmi. Řada z nich v KV Areně i nocovala. Více informací o pomoci Karlovarského kraje Ukrajině najdou zájemci na krajském webu.

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.